sestdiena, 2013. gada 29. jūnijs

Train hard or die trying

Pēc LČ tika saņemta ļoti iepriecinoša ziņa - tiku iekļauts Latvijas izlases sastāvā startam Pasaules čempionātā, kurā skriešu garo distanci. Pirmais solis uz virsotni ir sperts un tas man prasīja nieka 3 gadus. Kā sacīt jāsaka it`s payback time. Tāpēc sākās pēdējais sagatavošās cikls WOCam, lai tajā varētu nostartēt pieklājīgi.
Pirmā mini nometnīte bija Siguldā, kur pievienojos Latvijas JWOC izlasei, bet principā pildīju savu personīgo plānu. Pēc tam tika aizvadīta nedaudz vieglāka nedēļa ar grandiozu finālu Jukolas 1.etapā. 3 dienas pirms Jukolas tika aizvadīts diezgan nopietns intervālu treniņš, pēc kura kājas bija pilnīgā rozīnē, bet rozīne Jukolas dienā beidzās. Sajūtas bija tuvu perfektām un iesildoties jutos ļoti labi. Distance nelikās īpaši sarežģīta un jau no starta brīža iekārtojos līderu pulciņā, turoties starp pirmajiem 10 skrējējiem. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad ļoti rūpīgi sekoju līdzi kartei un farstu salasīšana nesagādāja nekādas problēmas. Distancē bija arī viens kritisks brīdis, kad ceļa varianta izvēle uz 10KP sakrita tikai ar OK Tisaren skrējēju, kurš uz ceļa bija lēnāks par mani, tāpēc nolēmu lieki neriskēt un uz etapa beigām pievienojos atpakaļ vilcieniņa priekšgalā. Ņemot KP redzēju, ka Tisaren skrējējs ir ~10'' priekšā, tātad ceļa variants bija ātrāks. Pēc tam sekoja distances sarežģītākā daļa, pēc kuras arī pa lielam izkristalizējās, kuri cīnīsies par uzvaru Jukolas 1.etapā. Liels prieks bija par to, ka līderu grupā skrēja ar Anatolijs un mirkli iepriekš tajā bija arī Andris Jubelis, Daniels Kārkliņš un Kristaps Jaudzems. 
Uz 17KP nācās uzspiest, jo pāris džeki bija veiksmīgāk iznavigējuši cauri īsajiem etapiņiem. Skatoties TV pārraides atkārtojumu, liels bija pārsteigums, ka mūsu 8 līderu grupiņai bija 50'' pārsvars pār nākošo grupu pie 23KP, kurš praktiski tika sadeldēts nākošajā etapā, jo īsti nebija neviens, kurš uzņemtos līdera godu, tāpēc to izdarīja Anatolijs, kurš vnk ņēma un skrēja pa priekšu. Šī raustīšanās maksāja, bet ne tik daudz, lai mēs tiktu panākti. Pēc 25KP praktiski sākās finišs, kur neko pretī nespēju likt Andreasam Kyburzam, kurš uz ceļa ieslēdza nākošajā ātrumā. Anyway finišs bija aizraujošs, jo zināju, ka esmu pašā Jukolas 1.etapa galvgalī un plecu pie pleca cīnījos visu distanci un nepaļāvos ne uz kādu haļavu. 1.etapā izcīnīju 5.vietu (dalīta pēc laika ar Kalevan Rasti, kuram piešķīra 4.vietu). Komandai gan Jukola neizvērtās tik pat spoža, bet pateicoties Kalvim pēdējā etapā ieskrējām TOP30 - 27.vieta. Rezultāti.
Jönköpings-Posten. Foto: Kalvis Mihailovs
Uzreiz pēc Jukolas tika kravātas somas, lai dotos uz Austriju, kur notika reģionālais CISM ar domu par nākošā gada Pasaules militāro čempionātu. 
Tā kā sezonas sākumā WOC nelikās aizsniedzams, tad biju devis apstiprinošu atbildi, ka došos uz šo pasākumu un pēc tam jau pārmainīt vairs neko nevarēja. Izmantoju šo iespēju, lai liktu uzsvaru uz kalnu treniņiem, kas arī pietiekoši spēcīgi izdevās, jo kopumā 5dienās tika saskriets 5000m kāpums. Bija arī speciālais uzdevums - kapāt stafeti, pietiekoši mierīgi ņemt garo un atstrādāt sev uzticētos posmu jauktajā komandu stafetē. Stafetē uzdevumu izpildīju par 100%, jo uzrādīju ātrāko laiku 1.etapā, Andris 2.etapu veica ļoti zolīdi (nodeva stafeti 2.vietā, starp 6 līderu komandām), dodot iespēju Artūram atnest medaļu, kuru viņš izniekoja un nācās samierināties ar 4.vietu. Garā distance bija labs pārbaudījums, jo visu laiku nācās skriet augšā un lejā, bija pāris kļūdiņas distancē kopā uz 2.5' un vēl viens ceļa variants, kurā zaudēju 2'. Distances skrienamos posmus veicu labā tempā, bet pret kalnu šancēju ar lielu rezervi, lai nesabojātu treniņus.
Jauktajā stafetē biju vienā komandā ar beļģi un vācieti, kuri par abiem kopā man zaudēja garajā distancē 1h40min, tāpēc lielas cerības uz šo disciplīnu neliku, jo bija vairākas komandas, kas bija krietni spēcīgākas par mūsējo. Neskatoties uz to izdevās izcils starts un taktika, kas atnesa pārsteidzošu uzvaru CISM konkurencē un pat Austrijas čempionāta ietvaros bijām 3.vietā. 
Visi rezultāti atrodami šeit. Austrijas TV sižets par garo distanci šeit.
Next stop - WOC

1 komentārs:

Unknown teica...

turi kanti, rezultāti rāda, ka esi uz pareiza ceļa.