trešdiena, 2012. gada 7. marts

Nometne Spānijā

Ar nometni Spānijā noslēdzās kārtējais treniņcikls, kura laikā beidzot sajutu to, ko kādu laiku nebiju jutis - gribu kārtīgi izskrieties, jo ziemas kilometri tika cītīgi vākti atbilstoši iespējām. Uz Spāniju devos kopā ar Dzīvo leģendu Artūru Pauliņu, Eiropas jauniešu čempionu Rūdolfu Zērni un dižkareivi Artjomu Rekuņenko, bet Spānijā mums pievienojās BigBoy Andis Celinskis. Pa ceļam nolaižoties Milānā jau sajūtas bija OK, jo ārā valdīja Latvijai neraksturīgs siltums, bet Spānija mūs sagaidīja ar ļoti vasarīgu laiku, visā nometnes laikā kopējais lietus daudzums bija 1.5h, bet gaisa temperatūra turējās +17 līdz +25 grādu robežas.
Neiztrūkstoša dienas sastāvdaļa bija rīta rosmes, pēc kuras devāmies orientēšanas treniņos (praktiski katru dienu 2x skrējām kartēs). Tālākās kartes no apmešanās vietas bija ~1.5h braucienā. Vērts ir pieminēt lielisko dzīvošanas vietu - kempingu La Marina, kurš atrodas kādus 400m no Vidusjūras. Dzīvojām bungalow tipa mājiņā, kur vietas pietiek pat 6 cilvēkiem, tā kā nekādas neertības nesajutām.
Pēdējās 2 nometnes dienās startējām arī sacensībās XXIV Trofeo Internacional Murcia Costa Calida, kur pirmajā dienā bija garā distance, kurā varēja nopelnīt arī Pasaules ranga punktus. Vakarā bija sprints iekš Molina de Segura pilsētas ieliņām, bet pēdējā dienā vidējā distance ar iedzīšanu. Konkurence sacensībās bija pietiekoša, jo startēja visi labākie spāņi (Roger Casal Fernandez, JWOC 2011 sudraba medaļas ieguvējs sprinta distancē Andreu Blane Reig u.c.) kā arī 2 spēcīgi zviedru sportisi (visiem labi zināmais Mattias Millinger 2009.g. WOC 10.v. ieguvējs sprintā un ne tik labi zināmais Lukas Peterson 19.v. zviedru rangā). Nezināmu iemeslu dēļ uz starta neizgāja Ionut Zinca.
Pirms garās distances domāju, ka labi būtu, ja uzvarētājam nezaudētu vairāk par 8' un spētu ieskriet labāko 6niekā, bet kad izdosies tik labs starts, tas man pašam bija pārsteigums. Distances laikā pieļāvu pāris kļūdiņas un neveiksmīgi realizēju pirmo garo etapu, pēc kura sajutos demotivēts. Distancē divas reizes saķēros ar pirmās dienas uzvarētāju, izrādās, ka viņš startēja 3' aiz manis, godīgi sakot biju pārsteigts, ka viņš izcīnīja uzvaru, jo pēc distances domāju, ka labākais distanci veiks vismaz par 6' ātrāk nekā es, jo kopumā distanci varēju veikt par 5' ātrāk. Līdz sacensību beigām tiku nobīdīts līdz 3.vietai un izskrēju līdz šim labākos WRE punktus, tāpēc esmu ļoti apmierināts ar sezonas sākumu.
3.vieta - 10.2km, 25KP, 555m kāpums, laiks 1h:22min:24sek, 8:05min/km, spliti.
Vakarā piedālījāmies arī sprinta sacensībās Molina de Segura pilsētiņas ielās. Jāatzīst, ka tik neinteresantu un nebaudāmu sprintu nebiju sen skrējis. Ātrums nežēlīgs, tāpēc distanci veicu nedaudz rezervēti, bet esmu neapmierināts, ka pieļāvu vienu nepiespiestu kļūdu uz 35sek, visādi citādi visai labs skrējiens priekš manis. Lieki piebilst, ka pirmās četras vietas izcīnīja tipiskie sprinteri.
11.vieta - 2,9km, 15KP, 20m kāpums, laiks 14min:06sek, 4:52min/km, spliti.
Vidējā distance ar iedzīšanas startu solījās būt visai jautra, jo garās distances rezultāti aiz manis bija ļoti blīvi. Ceļā jau uz 1KP mani noķēra Antonio Martinez Perez, bet pie 6KP klāt bija arī pārējie 2 džeki, kas startēja mazāk kā minūtes intervālā aiz manis. Distance bija ļoti ātri, bet fiziski smaga, jo lielākā daļa veda pa kalniem. Pie 15KP mūsu četru censoņu grupiņa ierindojās pirmajā pieciniekā un nekas neliecināja, ka varētu atgadīties k-kas negaidīts, jo līdz distances beigām vairs nebija palicis daudz.. Bet! 16KP rajonā bija ļoti daudz KP un mēs visi atzīmējāmies nepareizā KP.. leģendas nočekoju es un Perez, toties man īstā KP atrašana prasīja krietni ilgāku laiku.. toties uz 18KP kļūdu bija pieļāvis Perez un atkal viņš nonāca manā redzes lokā, bet no aizmugures klāt bija Millingers. Neliela kļūda uz 19KP un esmu kopā ar Millingeru, bet ne jausmas par Perezu. Millingers ieslēdz savu sprinta šķiedru un man rodas sajūta, ka nav variantu ar viņu cīnīties. Negaidīts pavērsiens ceļā uz 23KP, kad viņš atzīmējas citā KP un nepārbauda leģendas, es ātri noorientējos un paņemu pareizo KP, skrienu no KP ārā un pretī skrien gan Perez, gan Millingers. Saprotu, ka būs cīņa par pēdējo vietu uz goda pjedestāla, lieku cik varu, paņemu 24KP un nu vairs tikai pēdējais KP ar finišu. Veiksmīga ceļa izvēle uz pēdējo KP un esmu kādas 3sek priekšā Perezam, bet lielajā skatītāju atbalstā nedzirdu vai nopīkstēja SI stacija, tāpēc veicu vēl vienu atzīmēšanos un esmu tikai 1sek priekšā Perezam.. finišu atstrādāju cik spēka, neskatoties uz nekaunīgo Pereza grūdienu mugurā turos viņam priekšā un liekas, ka izdosies nosargāt savu 3.v., bet nē pēdējos 10m viņš izraujas man blakus un finiša tiesneši atzīst, ka 3.v. ir izcīnījis tieši viņš.. es veicu atzīmēšanos uzreiz pēc finiša līnijas šķērsošanas, bet Perezs vēlāk.. skatoties splitos sanāk, ka finiša 100m Perezs ir veicis 9sek, kas man rada neticību, godīgs rezultāts būtu bijis dalīta 3.v., bet lai jau spāņi priecājās Spānijā, tas man rada tikai papildus motivāciju trenēties un piestrādāt pie finiša! Katrā ziņā ļoti aizraujoša iedzīšanas distance, kur pārliecinājos, cik vajadzīgs ir pārbaudīt leģendas!
9.vieta dienā un 4.vieta kopvērtējumā - 5,4km, 25KP, 235m kāpums, laiks 38min:26sek, 7:07min/km, spliti.
Visas treniņkartes un sacensību kartes ir pieejamas manā karšu arhīvā, bet treniņapjoms redzams endomondo.com treniņdienasgrāmatā (tikai draugiem). Paldies visiem nometnes atbalstītājiem. Neliels nometnes kopsavilkums redzams šajā video.

9 komentāri:

Gacha. teica...

Skatos un lasu, ka tev un pārējiem lielisks un lietderīgi pavadīts laiks siltajā Spānijā, ceru, ka man tur veiksies tikpat labi ;D
Cool story bro.. :)

Anonīms teica...

Interesants raksts :)

Andis Ozols teica...

Labs video sanācis! Aizmirsi pieminēt rakstā ka visa nometnes organizatoriskā daļa bija uz Taviem pleciem, par ko Tev liels paldies! Bļāvām cik varējām par Tevi finišā :)

Jānis Kūms teica...

Gacha: jū, Spānijā bija ideāli, tikai viena lieta - pa īsu tā nometne, gribējās vēl kādas dieniņas.

Andi: Tā kā šī jau 3 nometne, ko plānoju tad izdodas ar vien labāk. Pats redzēji, ka bija pāris lietas, kas vēl neizdevās līdz galam. Finišā bļāvāt tā, ka SI stacijas signālu nedzirdēju :)

Anonīms teica...

Un kā tad tas vīns garšoja? :D

Artūrs Pauliņš teica...

Labs sezonas sākums, prieks par tevi ;)

GC teica...

šķiet, ātrums Tev cienījams!

GC teica...

No surprise: "Unfortunately, this SME-music-content is not available in Germany because GEMA has not granted the respective music publishing rights. Sorry about that."

Jānis Kūms teica...

Anonīmajam - vīns kā jau vīns, nopirkt, lai vari pagaršot?
GC - ātrums ir pieklājīgs, treniņos ar pulsu 150 skrenu 4:15-4:30min/km. Un kas tas par otru komentāru no Tevis?