pirmdiena, 2011. gada 4. jūlijs

Pussezona aiz muguras

Pēdējā nedēļa bija tīrā elle zeme virsū gan karstuma ziņā, gan sacensību. Viss sākās jau 1dienas pēcpusdienā, kad devos uz Baltijas reģionālo CISMu Igaunijā. Dzīvojām Võru Kuperjanova kājnieku bataljonā. 2dien izskrējām paredzēto modeli un ieguvām priekšstatu par to kāds būs apvidus - tīrākais magnēts, ar jaunaudzēm igauņu stilā. Šajā pašā dienā mums pievienojās pārējo sacensību dalībnieki jaunsarigi, 9.baltijas militāro spēļu dalībnieki un NATO gaisa spēku cilvēki. Palika krietni jautrāk, toties naktsmieru traucēja nenormālais krācējs...3dien paredzētā vidējā distance. Liels ātrums, bet kļūda garajā etapā un manu muguru bija ieraudzījis Timo Silds, kurš garām paskrēja uz 15KP, kad atlicis bija pavisam maz..Finišēju 4.vietā, 6.32km pieveicot 32'07'', zaudējot abiem komandas Andriem attiecīgi 36'' un 33''. Rezultāti, spliti, grafiki. Atlasījos uz 1.etapu 1.komandā. Turpinājumā neliela ekskursija uz Haanju un Rouge.
Stafetē izvirzījām tikai vienu uzdevumu - zelts. Stafetes diena pienāca ar ļoti karstu un saulainu laiku. Sev uzticēto 1.etapu neveicu augstākajā pilotāžā, jo izvēlējos sliktāko ceļa variantu uz 2KP un visu atlikušo distanci nācās ķert rokā Sander Vaher un Bartosz Pawlok, īsti neizdevās. Skatītāju KP uzzināju, ka igauņi izsaukuši stafetei pašu Olli, kas cīņu padarīja nedaudz nevienlīdzīgu. Ja vēl Andris J. ar Olli spēkojās līdzvērtīgi, tad pret Timo Andrim K. nebija ko likt pretī. Finišā ieguvām sudrabu. Jāpiezīmē, ka šādā sastāvā igauņi dosies uz Pasaules militāro čempi Brazīlijā. Stafetes rezultāti, spliti. Pēc stafetes nedaudz miega un tad jau noslēguma bankets, nedaudz ievilkās, bet pateicoties iegūtajiem ausu aizbāņiem krācējs šoreiz īpaši netraucēja.
Turpinājumā Kāpas 3dienas pa tiešo no Võru pilsētas. Karstums nekur nebija pazudis. Pirmā diena garā distance un WRE. Zināju, ka viegli nebūs. Uz 2KP par pārsteigumu noķeru Lauri Sild, kurš pēc 4KP saka, ka šodien necīnīsies un ja es gribu labu vietu ir jāskrien ātrāk. To arī daru un pēc 5KP vēl lielāks pārsteigums - priekšā Toļiks un Renčiks. Jūtos OK un pieķeru Toļiku. Neliela kļūdiņa uz 8KP un Toļiks pazūd no redzes loka. Kā izrādās garajā etapā uz 10KP esmu izvēlējies vislabāko ceļa variantu un uzrādu 2.laiku etapā zaudējot 6'' M.Sirmajam. Pie 12KP esmu izvirzījies 3.vietā, bet tad sekoja dienas murgs - nevaru paņemt 13KP. 3x devos no pēdējās piesaistes..šeit atstāju 6' un par 4' mani pieķer Andris J. Turpinu un nākošajā etapā par brīnumu atkal redzu Toļiku, pieķeru Andri un priekšā atkal Lauri Silds. Pēc pāris etapiem Renčiks.. Stulba kļūda uz 20KP, kad pa priekšu ar Andri attopamies 21KP, pēcāk paņemot atkal 21KP mūs noķer M.Sirmais par 18min..nekas cits neatliek kā ieķerties astē. Ceļā uz 24KP satiekam Kalvi, kurš startēja 2min pēc manis. Kārtīgi visi 4 uzrokam un Kalvis saka, ka viņam ļoti grūti. Finišu sasniedzu pateicoties Sirmajam, jo pašam pēdējos KP spēka lasīt karti nebija. Blakus arī Andris J. Kā izrādās tad fiziski smagā distance un karstie laikapstākļi finišu ļāva sasniegt 19 no 32 startējušajiem. Man pārsteidzošā 5.vieta. 15.2km; 2h:04:17; 8:11 min/km; kļūdās 17'45''...Toties iegūti labākie punkti Pasaules rangā un sasniegta jauna labākā pozīcija :)
Pēc 18h nākošais starts. Pamostos no rīta un jūtos ļoti noguris, bet tā kā atrodos 5.vietā ar labām izredzēm cīnīties par TOP6, tad braucu un izeju uz startu. Jau distances sākumā saprotu, ka būs ļoti grūti, jo koncentrēšanās ir tuvu nullei, nav spēka lasīt karti un pat turēt virzienu. Pie 3KP garām palido Bērcis, ceļā uz 6KP redzu M.Sirmo, kurš aizskrien garām, kad uzroku 7KP..pie 10KP notika tas no kā es baidījos..es izbeidzos..degviela beidzās tā, ka knapi ar soļiem uzkāpu kalnā, tad vēl paņēmu 11KP un tiku līdz dzerampunktam, kur neviens nestrādāja un viss bija izdzerts..lēnām saleju sev pāris glāzes ar ūdeni un Isostar sporta dzērienu, kārtīgi sadzēries aizgāju un paņēmu arī 12KP, bet sapratu, ka līdz finišam tāpat netikšu..aizgāju uz otru dzerampunktu, kur šancēja Šacis un Brička..tur vēl kārtīgi padzēros, pasēdēju un lēnām devos uz finišu. Pa ceļam gan nācās palīdzēt vienam censonim no Madonas, jo bija sašķobījusies veselība. Atlikušo dienas daļu pavadīju mēģinot atjaunoties..
7dienas rīts pienāk patīkami dzestrs, bet pašsajūta pilnīgi garām. K-kā tomēr saņemos iziet uz starta ar mērķi paņemt pāris KP un nākt ārā, jo distances garums 14.4km, bet ieskrienot distancē tomēr nolēmu mēģināt sasniegt finišu. Visu distanci skrēju ļoti vienmērīgā treniņtempā un finišu sasniedzu pēc 1h:41:40. Pāris kļūdiņas gan bija, kopā ap 6'. Pēc distances biju vsp bez spēka un lēnām, lēnām notika atjaunošās process. Nogulēju 14h un šobrīd jūtos jau nedaudz pēc cilvēka. Tgd kārtīga atpūta no skriešanas, ar rītdienu sāku uzturēties Rīgā, kur darbiņš gaida. Sezonas pirmā puse ir noslēgusies. Plānots daudz kas bija savādāk, bet kā ir tā ir - jādzīvo tālāk. Pa lielam varu būt apmierināts, bet viela pārdomām ir uzkrājusies.

2 komentāri:

renchix teica...

Tad tiekamies svētdien Vaidavā!

Jānis Kūms teica...

Redzēsim, redzēsim. Pieteikties par 6ls var līdz 8.jūlijam 8)