piektdiena, 2011. gada 11. marts

POM 2011

Pēc pagājušā gada ņemtās pieredzes, nolēmu, ka arī šogad ņemšu dalību POM, lai apskatītos uz ziemā pdarīto darbu un pašreizējo fizisko gatavību. Šogad jau braucām kopā lielāka grupiņa, nepieļaujot brauciena organizēšanā tādas kļūdas kā pagājušogad. Portugālē ieradāmiess 2.marta vakarā, lai nākošās 2 dienas paskrietu pa organizatoru piedāvātajiem sacensību modeļiem. Jāatzīst, ka biju gaidījis sarežģītāku apvidu modeļos, bet pietika arī to kāds bija, lai atsvaidzinātu ziemā zudušas orientēšanas prasmes. Modeļi būtu interesantāki, ja apvidū un kartē nebūtu izvietoti tik daudz KP. Pašas sacensības uztvēru vairāk kā treniņu ar uzsvaru uz 3.dienu, kad bija WRE.
Pirmajā dienā garajā distancē skrēju tempa treniņu, kurš uzreiz norādīja uz to, ka ziemā ātrumi nav skrieti un radās orientēšanās problēmas uz atsevišķiem KP. Solīto kāpumu 660m neizjutu, kas liecina par to, ka ziemā atstātie sviedri VFS nes rezultātus. Pirmā diena: 14.6km; 1:21:53; 65.vieta; 5:36 min/km; kļūdās 5'10''
Otrajā dienā vidējo distanci skrēju jau ar kādiem 90% no maksimālā šī brīža ātruma, viss gāja samērā gludi, kad priekšā ieraudzīju Andri Jubeli, kāpjot kalnā, viņš startēja 4min pirms manis un es paļāvos uz to, ka viņš man KP izcels, tas, protams, nenotika un sekoja kļūda uz 1'10''. Pēc tam jau atlika tikai finišēt, bet pamanījos vēl nesaprasties ar karti uz 3KP no beigām. Pirms finiša zināju, ka Jāņa Tamuža rezultāts arī ir 38min ar k-ko, gribējās to pārspēt, bet pēc sekojošās kļūdas no tās domas atteicos, jo nav ko lieki likt sirsniņai pukstēt straujāk. Otrā diena: 6.5km; 63.vieta; 38:22; 5:54 min/km; kļūdās 2'40''
Trešā diena Pasaules ranga ieskaites diena – uzdevums pārbaudīt sevi pie maksimālās slodzes. Īstenoju par 100%, bet tā kā līdz šim biju trenējies gandrīz 2 mēnešus bez pauzes, tad nogurums noveda pie koncentrēšanās zaudēšanas uz vairākiem KP. Šajā dienā kļūdās atstāju visvairāk laika kā pārējās dienās – vajadzēja nomest 3min, tad būtu galīgi apmierināts arī ar orientēšanos. Jāpiezīmē, ka 2min aiz manis startēja Andris Jubelis, kuru satiku pēc tam kad biju veicis savus abus taureņa zarus un viņš savus. Distances beigu daļu veicām kopā, es skrienot ātri un bakstot, viņš lēnāk, bet galīgi precīzi. Vērts pieminēt, ka garākajā taureņa zarā pret Andri iezaudēju vien 3'40'', kuram pirms tam biju priekšā par 40''. Trešā diena: 6.1km; 65.vieta; 38:24; 6:17 min/km, kļūdās 4'.
Vakarā uzskrēju arī nakts sprintu, kur nekādu uzdevumu izvirzījis sev nebiju, bet tā kā distances sākumā jutos pietiekoši ātrs, tad sevi īpaši nebremzēju, bet skrēju tādā elastīgā tempā. Vienīgo kļūdu pieļāvu tad, ka nespēju izvēlēties variantu un svārstoties ieskrēju nepareizajā ieliņā, kur pazaudēju 50''. Sprints pats par sevi likās ļoti viegls, varbūt tāpēc, ka skrēju atbilstošā ātrumā. Nakts sprints: 2.9km; 32.vieta; 17:22; 5:50 min/km; kļūdās 50''.
Pēdējā dienā jau jutos ļoti saguris, biju sarunājis ar organizatoriem, lai pārceļ man startu, jo bija jāpaspēj atpakaļ uz Porto lidostu. Izrādījās, ka viņi man ielika -2min pirms sacensību starta (8:58), ko uzzināju 8min pirms paredzētā starta. Protams, nebiju apģērbis visu inventāru un startu nokavēju par 10min, ber organizatori atļāva laiku palaist man konkrētajā starta brīdi, jo kopvērtējumā par augstām vietām necīnījos. Distanci veicu ļoti mierīgi, piespiežoties distances beigās paskriet kopā ar Jerker Lysell, kurš dienā izcīnīja 2.vietu. Kļūdu praktiski nebija, par ko biju ļoti apmierināts, bet tomēr pamanījos atstāt lieku 1.5min uz pirmspēdējo KP. Akmens manā dārziņā. Viens no kļūdas izraisošajiem faktoriem, bija tas, ka kartē izplīsa neliels caurums un īsti nevarēju saprast, kurā vietā KP ir. Ceturtā diena: 15.1km; 45.vieta; 1:22:21; 5:27 min/km; kļūdās 2'10''. Šī diena bija vairāk līdzīga pļavu orientēšanās, jo sākums un garie etapi bija tīri veicami pa pļavām, kas man nepatika, jo uz Portugāli vairāk braucu ar domu par orientēšanos.
Sacensības kopumā vērtēju ar + zīmi, kaut gan neieguvu tādus iespaidus kā pagājušogad, toties ieguvu priekšstatu par savu fizisko sagatavotību un atsvaidzināju orientēšanās prasmes. Izjutu spriedzīti 3.dienā un izbaudīju skriešanu bez sniega apstākļos. Ļoti patika abas vidējās distances – ļoti daudz akmeņu, bet pietiekoši ātrs apvidus, kurš kļūdu pielaišanu nepiedeva, prasīgs gan fiziski, gan tehniski. Šajās dienās guvu lielāko gandarījumu, kā arī izbaudīju saules siltumu +18grādos. Organizatoriski sacensības noorganizētas ļoti augstā līmenī, vienīgi laika apstākļi varēja būt vēl labāki. Vai POM nākošgad arī būs ar manu dalību?!? Orientēšanās pāri visam - nākošgad braucam atkal!
Tagad atliek gatavoties sezonai, strādājot uz ātrumīpašību attīstīšanu, pieslīpējot orientēšanās tehniku. Mērķis sezonai ir izvirzīts, kā tas realizēsies dzīvē būs atkarīgs no manis un blakusapstākļiem. Sezona nav aiz kalniem, gatavojamies un ar dažiem tiekamies nākošajā nedēļas nogalē Ventspilī!

2 komentāri:

Unknown teica...

Trenini pari visam. Visi vel gul, Lapsa jau iet rita rosmi skriet. 47 dienas....nu Tev jau bija ta viena brivdiena?

Jānis Kūms teica...

Jū bija brīvdiena - paņēmu pat 2vas un tgd jūtos patīkami! Laiks strādāt uz ātrumu, šodien jau sāku!