ceturtdiena, 2010. gada 14. janvāris

O-klubu futbola turnīrs

Kā jau neilgu laiku atpakaļ biju rakstījis tad kopā ar Vigas orientieristiem piedalījos O-klubu futbola turnīrā, komanda mums saucās OK"Viga"/OK"Alūksne", jo bez manis vēl no Alūksnes spēlēja Atis. Bijām ielozēti B apakšgrupā kopā ar RSP2, IK Auseklis un OK "Kāpa" orientiersitiem. Spēles noritēja Ogres sporta centrā. Vakar pirms spēlēm uzzināju pilno komandas sastāvu un interesanti likās fakts, ka mūsu komandā spēlēs argentīnietis Leo. Pirms spēlēm gaidīju, kad ieraudzīšu viņu un kad ieraudzīju uzreiz sapratu, kurš ir no Argentīnas ;) džeks tiešām labu futbola tehniku un piespēlēm..žēl tikai ka viņam sen nebija sanācis spēlēt, bet talantu jau pazaudēt nevar.. bet kā teiktu jebkurš futbola pazinējs tad tādu kā mums komandā bija Leo Argentīnā ir n-tie tūkstoši..
Mūsu komanda - centrā Leo.
Pirmā spēle mums bija pret RSP2 komandu..teikšu godīgi diezgan viegla spēle sanāca, jo diezgan droši vadījām notikumus laukumā un uzvarējām ar 3:2 (2 vārti manā kontā). Pēc šīs spēles attelpa un izdomājām mainīt taktiku, ka es nespēlēšu uzbrukumā, bet aizsardzībā kopā ar Ati un vienu džeku no Vigas (uz maiņām). Nākošā spēle bija pret Ausekli.. tā kā Auseklis pirmo spēli bija zaudējuši bez ierunām likās, ka arī mums nebūs nekādu problēmu uzvarēt.. ātri izvirzījāmies vadībā ar 1:0.. bet tad iegāza tas, ka mainījām taktiku.. zāles futbolā ir visādas nianses, kuras tie, kas nav spēlējuši nezin.. un 2x viens no uzbrucējiem neatskrēja atpakaļ un Auseklis abas reizes izmantoja skaitlisko pārsvaru un esam jau zaudētājos.. (iepriekš kad spēlēju 1.spēli uzbrukumā vienmēr biju arī aizsardzībā atpakal).. 2.puslaikā īpaši neizdevas neko mainīt un pelnīti spēli zaudējām ar 2:3.. tgd laik iekļūtu finālā obligāti bija jāuzvar OK"Kāpa" komanda (kas bija uzvarējusi abas spēles). Nolēmām atgriezties pie pārbaudītās taktikas, ka es kopā ar Leo spēlēju uzbrukumā. Uzreiz cita spēle un ļoti laba aizsardzība. Pirmo puslaiku uzvarējām ar 2:1, bet vēl otrais puslaiks.. neizmantojām lieliskas iespējas iesist 2-3golus un kā saka neiesit tu iesit tev.. spēli zaudējām atkal ar 2:3.. un sapnis par finālu izsapņots.. bija neliela cerība, ka RSP2 uzvarēs ausekli ar 1:0 vai 2:1, kas mums derētu, bet tā nenotika un šogad Vigas apvienotā komanda nebūs čempioni. Jāsaka gan godīgi, ka komanda kopumā mums bija laba, bet pietrūka saspēles un spēles sapratnes.. nekas nākošgad :) Katrā ziņā man bija interesanti :)
Vienīgi izskatās, ka šodien treniņš būs jāizlaiž, jo kreisais ceļgals ir nelietojams.. :( sulojoša brūce.. pa nakti biju piekaltis pie segas :D
P.S. par tiesneša darbību nav konsekventi runāt (visiem viens tiesnesis). Lai cik daudz esmu spēlējis futbolu (gribējās zināt vai visas iepriekšējās reizes visos turnīros tiesāja nepareizi:D) 1x uzzināju, ka nedrīkst atspēlēt atpakaļ vārtu sargam, ja nav škērsots laukuma centrs (zinu ka rokas bumbā tā ir).. šodien rakņājos FIFA mājas lapā un tā arī tādu punktu neatradu.. Varbūt arī nevar, bet man tas bija kas jauns. Būs vēl jānoskaidro. Atradu vienīgi punktu par to ka vārtusargs nedrīkst ņemt bumbu rokās 2x pēc kārtas, ja nav bumbai pieskāries cits spēlētājs :D (kas ir tikai loģiski :D)
Neko turnīra organizatoriem būs, kur piestrādāt, bet visā visumā šādus turnīrus varētu rīkot biežāk - it īpaši ziemas periodā, lai orientieristi varētu sanākt kopā un aprunāties.. savādāk visi tikai trenējas un trenējas :)

4 komentāri:

Anonīms teica...

Ja atspele ar kaju, tad rokas nemt nedrikst, ja ar galvu vai augumu tad var. Tas lai nevaretu vilcinat speli.

Anonīms teica...

Bet epizode jau bija tāda, ka vārtsargs ievadīja bumbu spēlē aizsargam, aizsargs ar kāju atspēlēja atpakaļ vārtsargam, kurš spēlēja ar kāju (nemaz neņēma rokās bumbu). Atskanēja švilpe un nozīmēts brīvsitiens. Pamatojums - nedrīkstot atspēlēt vārtsargam, ja nav pāriets pāri centram...

Alaeksandrs Starkovs teica...

Nu pacan, es tevi tagad vērošu, ja tāpat progrsēsi, būs jāņem uz izlasi, man tas verpis jau sen ir zb....atevi vareesim vismaz normaali pec speeleem panjemt kaadu 0.7

Mārtiņš Linde teica...

Viga kā ierasts neiztiek bez leģionāriem :)
Vispār ir tāds noteikums (17.tais), mēs spēlējām pēc futzāla noteikumiem:
http://www.fifa.com/flash/lotg/futsal/en/index.htm