pirmdiena, 2020. gada 2. novembris

Aftershokz

Šobrīd, kad Pasaulē joprojām "plosās" #covid19, došanās dabā svaigā gaisā ir vairāk kā nepieciešams, lai atslēgtos no ikdienas stresiem un bagātinātu savu ķermeni ar skābekli. Zinu, ka daļai sportisku cilvēku ir problēmas ar motivācijas atrašanu, lai turpinātu savu ierasto dzīvi pirms #covid19, tāpēc motivācijas meklēšanai nākas piesaistīt dažādus motivatorus. Šādu vienu esmu atradis arī es! Tās ir bezvadu austiņas no Aftershokz, ar kuru palīdzību es varu atslēgt un novērst savas domas no ikdienas raizēm, klausoties mūziku vai kādu podkāstu, bet tajā pašā laikā neatslēgties no ārpausaules! Jā, tieši tā! Kāpēc neatslēgties?! Lasi zemāk!

Lielai daļai skrējēju mūzikas klausīšanās treniņos un sacensībās ir ierasta lieta. Es atkal esmu tas, kurš to īsti nepraktizē (-ja), jo galvenokārt uzskatīju, ka tas nav droši, tāpēc, ka nevar dzirdēt apkārt notiekošo. Tas ļoti kaitina sacensībās, kad nākas apdzīt skrējējus, kuri mūziku klausās, bet nedzird kā tuvojas skrējējs no aizmugures un tad bieži vien nepatīkami brīži gadās abiem!

Šobrīd gan savas domas esmu mainījis, jo esmu atradis un testējis produktu, kurš izpilda manus izvirzītos kritērijus: AFTERSHOKZ bezvadu kaulu vadīšanas “bone conduction” austiņas.

Mani izvirzītie kritēriji:
  • austiņas ir drošas lietošanā, jo tās audio pārvada vibrējot uz mūsu vaigu kauliem un nav jāievieto ausīs! Līdz ar to Tu vari dzirdēt arī apkārt notiekošo. Protams, viss ir atkarīgs no apkārtējās vides trokšņa līmeņa un Tevis uzstādītā skaņas līmeņa, bet man nav problēmas skriet un klausīt mūziku gan pilsētā, gan mežā, attiecīgi saglabājot iespēju dzirdēt gan mašīnas uz ielas, gan putnus mežā! Šādā veidā Tu neatslēdz sevi no ārpasaules.
  • tās ir bezvadu austiņas, kur viens no modeļiem (Aftershokz Xtrainerz) ir radīts ar iespēju saglabāt audio failus 8GB apjomā tieši austiņās, līdz ar to nav nepieciešama nekāda palīgierīce, kura būtu jānes līdzi, jāieslēdz utml. Tas man ir ļoti svarīgi garajās distancēs, lai izvairītos no liekām darbībām un kur nu vēl pītos ar vadiem. Šīs pašas austiņas ir radītas, lai mūziku varētu klausīties arī peldot!
  • austiņas ir ļoti vieglas, izturīgas un ērtas. Sākumā gan liekas gana dīvainas, bet vienkārši ir jāpierod un pēc tam pat aizmirstās, ka tās ir uzliktas! Svarīgi ir izvēlēties pareizā izmēra austiņas, jo dažiem modeļiem to piedāvā, līdz ar to no pareizā modeļa izvēles ir atkarīgs arī Tavs komforts.
  • primitīva vadība, kas lietošanu padara ļoti saprotamu un vienkāršu.
  • Lielākā daļa no modeļiem ir ar iespēju atbildēt arī uz telefona zvaniem, līdz ar to, ja šī funkcija Tev ir svarīga, tad pirms iegādājies savas Aftershokz austiņas - noskaidro modeli, kurš tam ir piemērots, jo, piemēram, ūdensizturīgās bezvadu austiņas Aftershokz Xtrainerz nesavienojas ar Bluetooth, līdz ar to šī opcija, šim modelim nav pieejama.
Būtiskus trūkumus, piemeklējot atbilstošu modeli īsti nevaru nosaukt, bet jārēķinas ar to, ka Bluetooth savienojums mēdz “raustīties”. Viennozīmīgi labākais variants, kas man līdz šim ir bijis, lai apvienotu gan skriešanu, gan mūzikas klausīšanos, bet vienalga nebūs tā, ka turpmāk būšu redzams tikai ar austiņām uz vaigu kauliem, jo man mūzikas klausīšanas ir atkarīga no daudziem faktoriem, t.sk. emocionālā stāvokļa, treniņa nozīmes, intensitātes un distances garuma. Vairāk informācija par pieejamajiem modeļiem, to raksturlielumiem iekš ELEME.EU un pulsometrs.lv
Lai labi un droši skan!

Nav komentāru: