trešdiena, 2018. gada 9. maijs

Sezona sākusies

Ziema noskrieta arī būtiska nozīmē un pavasaris sācies pilnā sparā, tad var sākt patiešām izvērtēt aizvadītās ziemas padarīto darbu treniņos. Šoziem esmu trenējies pēc princia LESS IS MORE un, acīmredzot, tādēļ visu ziemu izdevās aizvadīt stabilā 300km un 30h+ treniņapjomā, iztiekot bez traumām un slimošanas. Pēdējais faktors iespējams ir arī par iemeslu tam, ka neesmu īpaši sūdīgāks kā pirms pāris gadiem, kad trenējos 1.5x vairāk.
Ziemas treniņus pabeidzu ar Noskrien Ziemu seriālu, kur grupā izdevās izcīnīt 2.vietu, bet absolūti Salomon sporta distancē paliku tikai 7.vietā, zaudējot varbūt arī kādam, kuram nevajadzēja zaudēt, bet sacensību rezultāti konkrētajā brīdī rādīja to, ko rādīja. Sacensību rezultāti ŠEIT.
Noskrien ziemu!
Photo: O.Millers
Tā kā šogad orientēšanās ziņā lielākie sportiskie mērķi ir saistīti ar somu klubu TuMe, tad arī orientēšanās treniņi ir pakārtoti lielākajām pasaules stafetēm - 10milai un Jukolai.
Latvijā pirms 10mila noskrēju Lieldienu balvu, Kurzemes Pavasara 1.dienu (WRE punktu dēļ) un LČ garajā distancē. Rezultāti šajās sacensībās bija likumsakarīgi, lielākoties zaudēto laiku pret līderiem noteica tas, cik daudz kļūdas es distancē pieļāju, jo nevienu no šīm 3 sacensībām neaizvadīju tehniski labā līmenī, bet no katras distances varu paņemt arī daļu ar labu tehnisko izpildījumu.
Anyway, viss fokuss bija uz 10milu, kur sākotnēji man bija paredzēta garā nakts TuMes 2.komandā, bet dēļ pēdējā brīža slimībām un traumām, man tik piešķirts 1.etaps. Jāsaka godīgi, ka biju straucies krietni vairāk kā parasti, jo pēdējo reizi tik lielā stafetē 1.etapu biju skrējis krietni pasen un pagājušā gada 2 starti PK un LČ stafešu 1.etapā nebija tādi, par kuriem ir vērts atcerēties. Uz 10milu ierados laicīgi, lai vēl pirms sacensībām paspētu ieskriet apvidū. Šoreiz apvidus lasījās krietni vieglāk kā pirms mēneša, kad biju tur nometnē un pārliecība par savu veikumu pieauga. Jāņem vērā arī tas, ka 1.etaps tomēr 40% bija pa dienas gaismu un dienā es šajā apvidū jutos krietni labāk nekā naktī. Jāsaka godīgi, ka pa ilgiem laikiem tā kārtīgi izbaudīju 1.etapu, jo fiziski varēju pavilkt un orientēšanās ziņā darīju visu to, ko bijām atstrādājuši nometnē. Pats svarīgākais katrā KP bija apskatīties variantus, izvēlēties sev piemērotāko, uzsākt varianta realizāciju un tikai tad skatīties uz pārējiem, pievienoties grupai, kas realizē tavu variantu. Plāns strādāja perfekti un jau distances vidū jutu, ka esmu stafetes priekšgalā, speciāli nemetos pa galvu, pa kaklu būt līderos, bet lielāko distances laiku piebremzēju savu tempu un pietaupīju spēkus, lai varētu saglabāt kontroli pār orientēšanos. Neskatoties uz to, divas reizes nonācu situācijā, kad biju sevi pazaudējis pirms paša KP, bet tad man palīdzēja, tas, ka biju pats izvēlējies kā ņemšu KP, nevis uz aklo skrējis pakaļ random skrējējiem un pareizie cilvēki man KP izcēla. Distances beigas bija smagas, centos atstrādāt un izdevās finišēt 5.vietā, tikai nieka 39" aiz 1.etapa uzvarētāju un 6" aiz otrās vietas. Šādu skrējienu dēļ un finiša emociju dēļ ir vērts izkāpt no savas komforta zonas! 
Pēc 10milas 1.etapa finiša ar A.Jubeli.
Foto: J.Tamužs
Menedžeris, kluba prezidents un exprezidents, kā arī tehnikas treneris Juha Taini priecīgs! Domāju, ka atslēga tam, ka TuMe vismaz 10milā skrēja bez lielām kļūdām etapos ir tieši Juhas Taini piesaiste, kas strādā ar mums un palīdz uzlabot orientēšanās tehniku. Karte ar manu ceļu ŠEIT, sacensību rezultāti ŠEIT.
Paralēli sacensību sezona ir sākusies arī labākajā Latvijas skriešanas pasākumā - StirnuBuks. Šogad arī šajās sacensībās esmu krietni konkurētspējīgs un pirmajos divos posmos Tērtvetē un Ogrē esmu finišējis 2.vietā lūša distancē. Acīmredzot būs jāiespringst drusku vairāk KALNU KARALĪ, lai varētu pacīnīties par uzvaru seriāla kopvērtējumā lūša distancē. StirnuBuks sacensību rezultāti ŠEIT.
#mēsesamstirnubuki
Foto: M.Gaļinovskis
Nākošie plāni saistīti ar Jukolu un Mont Blanc taku maratona distanci, līdz ar to maijā paredēts atgriezties pie lielāka treniņapjoma, t.sk. Siguldas serpentīna un SuperVaroņu treniņiem Grīziņkalnā!
Tiekamies takā!
#inov8 #inov8latvija #osveikals #suuntolatvia #isostarlatvia #arsauskislv #TuMe #cepcompression #stirnubuks2018 #grano

Nav komentāru: