ceturtdiena, 2016. gada 23. jūnijs

Hedgehog in the fog

Iesākšu ar to, ka šobrīd intensīvais sacensību periods ir beidzies, principā saudzējošu režīmu esmu ieslēdzis kopš maija sākuma. Šobrīd konkrētu nākotnes plānu sportiskajā dzīvē nav vai būs to rādīs laiks, bet neaizpildīta vieta nepaliks. Īsumā atskatīšos uz saskrietu no aprīļa vidus.
Rīgas kausi - lietaini un varen auksti, kuros kopumā nostartēju tā brīža līmenī un divu dienu summā beidzot izcīnīju vietu TOP6. Sacensības aizraujošas padarīja 2.dienas iedzīšana, kurā tad arī nokārtoju sev 6.vietu. Rezultāti atrodami šeit.
Biķernieku pusmaratona 5.6km distance - tā kā uz Čehiju nebiju devies, kur nu vēl PK Polijā, tad nostartēju īsāko distanci piemājas trasītē. Forma lēnām tika kāpināta un Biķerniekos noskrēju ar ļoti labi vidējo ātrumu, kas gan nedeva vietu labāko sešiniekā. Rezultāti šeit.
Cīnos Biķerniekos.
Pēc Biķerniekiem arī parādījās ventrikulārās eksrasistoles vienkāršos vārdos sirds ritma traucējumi, tāpēc stipri tika samazināts treniņapjoms un plāns kā tāds pazuda. Iemesls tam, kāpēc izlaidu LČ Daugavpilī.. Pēc ārstu slēdziena, ka slodzes laikā VeS izzūd atsāku arī es nedaudz kustēties. Tā kā ziemā daudz laika biju ziedojis, lai sagatavotos EČ, tad šoreiz palika tikai mērķis aizbraukt un nostartēt izlases sastāvā iespējams, ka vienā no pēdējiem lielajiem čempionātiem.
Pirms EČ vēl priekšā bija 10mila TuMes sastāvā, kur man bija paredzēta garā un tumšā nakts. Principā šim pārbaudījumam biju gatavs un reāli apzinājos, ka tik stiprā komandā vēl ne reizi neesmu startējis! Sākums bija ļoti perfekts, bet tikai līdz 2.etapam, jo ceļā uz 1KP izdzisa Mila lampa pēc tam, kad tā saņēma triecienu no cita skrējēja elkoņa un visa šajā stresā 2.etapa veicējs aizmirsa atzīmēties 1KP, kas rezultējās ar DSQ. Interesanti, ka viņš 1KP atstāja savu pamatlampu un uzstellēja rezerves lampu, bet organizatoriem dodos pārbaudīt SI staciju mežā pamatlampa tika atgādāta atpakaļ. Pirms mana starta vel nebija zināms vai atzīme SI stacijā ir, tāpēc no komandas menedžera tika dots konkrēts uzdevums - cīnīties līdz galam. Jāsaka godīgi, ka tik nežēlīgi ātru skrējienu nebiju gaidījis, jo sanāca saķerties ar austrieša Gernota vadīto vilcienu cauri 10milas 4.etapam. Temps bija tik nežēlīgs (vidējais ātrums 5:00min/km), ka brīžiem uz ceļiem lūdzos, lai ātrāk ieietu atpakaļ mežā. Pašās distances beigās, pēdējā kāpumā es nolūzu un līdz finišam iezaudēju 2' savam vilcienam, bet kopējā rezultāta ziņā līderiem pietuvojos par 2' un etapā uzrādīju 20.labāko laiku 3:39min aiz labākā laika. Pēc mana etapa jau bija skaidrs, ka mēs tiksim noņemti, bet organizatori atļāva mums skriet līdz pēdējam etapam, kad pēdējā etapa veicēju startā aizturēja par 30'. Sasummējot mūsu komandas laiku, neņemot nost nekādas kļūdas, reāli būtu bijusi 5. vai 6.vieta, bet sports ir sports. Rezultāti šeit, GPS šeit.
Nākamā pieturas vieta jau bija Čehijā, kur EČ man bija paredzēti starti garajā un vidējā distancē. Pirmais secinājums, kuru uzreiz varēju izdarīt pēc EČ bija tāds, ka obligāti bija vajadzīga treniņnometne, jo kvalifikācijā tika pieļautas kļūdas, kuras jau skrienot attiecīgos B finālus, netika atkārtotas. Jā, skrēju B finālus, jo ne garajā, ne vidējā distancē A finālam nekvalificējos. Esot reālam un noņemot nost kļūdu tiesu, arī fiziskais bija par īsu, jo skrienot bez kļūdām būtu pāris sekundes aiz kvalifikācijas robežas. Netīro veļu šeit nemazgāšu, jo visādi citāti izrauties no ikdienas bija ļoti patīkami. Visa informācija par čempionātu pieejama šeit.
EČ garās distances B fināls.
EČ vidējās distances B fināls.
Tikai ar nedēļas intervālu bija paredzēts starts nākošajā čempionātā - Baltijas čempionāts. Tas pienāca ar ļoti rudenīgiem laikapstākļiem +8grādi, vējš un nepārtraukts lietus.. Tā kā lietainos un aukstos apstākļos man ļoti skriet nepatīk, galvenokārt tāpēc, ka man nav nekādu tauku rezervju, tad mērķis bija finišēt. Starts garajā distancē izdevās labāks nekā gaidīju, jo distances sākumā noķēru superātro baltkrievu Salinu, kuram galīgi nevedās ar orientēšanos, bet tik pat ātri mūs noķēra tās dienas labākais vīrs garajā distancē - igaunis Kivikas. Jau distances sākumā biju izlēmis garo etapu veikt taisni, jo nejutos dikti ātrs, kad tādu pašu lēmumu pieņēma arī abi divi kompanjoni, tad nu atlika tikai skriet, bet viņu diktētais temps man tajā dienā bija krietni par ātru un etapa vidū džeki vienkārši aizskrēja, bet es distanci turpināju lepnā vientulībā, pieļaujot muļķīgas kļūdas (kopā 5') tikai pašās distances beigās, kad vairs no aukstuma rokās nevarēju karti noturēt. Finišā cienīga 13.vieta garajā distancē. Stafetē startēju LAT2 kopā ar Jubeli un Tamužu. Jubis 1.etapā izdarīja to pašu, ko pēdējos divos BČ un iznāca ar 1.5' pārsvaru un nododot stafeti man. Man sanāca ieberzties jau uz 1KP ceļa variantā, kur pazaudēju veselu minūti. Pēc tam jau skrējām kopā vairākas izlases (LAT1, EST1, EST2). Garām nemanot mums bija paslīdējusi BLR1 komanda.. Izkliede izdarīja savu un es paliku vienītī līdz pat distances beigām, sačkot nesačkoju, bet līdz 3.vietai jau bija 1.5' (ļoti žēl, ka distances beigu daļā nemanot atstāju kļūdās 1.5').. Tamijs nocīnījās ļoti zvērīgi un vienu brīdi jau praktiski bija saķēris trakojošo baltkrievu Salinu, kura orientēšanās prasmes pa nakti nebija uzlabojušās, bet tomēr mums nedaudz pietrūka un palikām 4.vietā 59" aiz goda pjedestāla, kas būtu izcils panākums priekš 2.komandas.. Visi rezultāti pieejami šeit!
Stafetes maiņa.
Pienākusi pēdējā pieturvieta šajā rakstā - Jukola! Šoreiz laikapstākļi bija sliktākie ever, kādus es biju pieredzējis Jukola stafetēs - nemitīgs lietus, kas sacensību arēnu pārvērta dubļu vannā! Labi, ka temperatūra stabili turējās ap 14 grādiem virs nulles. Diezgan loģiski, ka skrēju TuMes 2.komandā, jo savu formu vairāk raksturotu kā neformu.. Man tika iedalīts 2.etaps. Endijs D Titomers ļoti cienīgi noskrēja un man stafeti nodeva 43.vietā 3' aiz līderiem. Savu taktiku jau biju izvēlējies iepriekš, ņemot vērā rudens nometnes iekrāto bagāžu no līdzīgiem apvidiem un iepriekšējās dienas treniņiem. Netrakoju, jo pēc sieviešu starta noskatīšanās apzinājos, ka mežā ir ļoti daudz sadzītas "vagas", pa kurām apdzīt praktiski nav iespējams, kur nu vēl naktī. Skatījos kā apkārt trakojoši censoņi viens pēc otra krita, klupa un stiga grāvjos, kamēr es viņiem skrēju garām.. drīz vien visi nomierinājās un man Jukolas 2.etaps izvērtās par ļoti plūstošo skrējienu, jo izcili nolasīju savus farsta punktus, saminstinoties tikai vienā vietā uz 5KP. Skrienot cauri arēnai dzirdēju, ka mūsu grupa ir tās pašas 3' aiz līderiem, tāpēc sev vēl noteicu, ka ļoti labi skrienas, ka neko neesam piezaudējuši.. aiz skatītāju etapa bija pāris viltīgi KP un vēl garais etaps, kuru veicām ļoti labi, kā rezultātā man nezinot bijām noķēruši līderus un nu jau mūsu grupa cīnījās, kurš pirmais sasniegs maiņas zonu. Man tas izdevās 17.vietā tikai +35" aiz līderiem ar 11.labāko etapa laiku. Reāli esmu ļoti gandarīts ar šo startu! Komandai gala rezultātā cienīga 34.vieta, kā trešā labākā otrā komanda. Diemžēl par 1.komandas startu gan nevaram priecāties... Rezultāti šeit.
Jukolas karte ar manu ceļu.
Šobrīd atpūšos, paskrienu aerobā pulsiņā un gaidu brīdi, kad varēs sākt izbaudīt vasaru!

Nav komentāru: