svētdiena, 2015. gada 13. septembris

Time is running

Ir iesācies septembris, bet šogad tas ir iesācies savādāk kā iepriekšējos divus gadus, jo nav jādodas uz universitāti smelties zinības! Godīgi sakot, nemaz i nepietrūkst :)! Pozitīvi ir tas, ka pēdējos mēnešos treniņi ir atguvuši regularitāti un nākamais solis būs jāsper, lai atkal sāktu audzēt apjomu.
Nedaudz atskatīšos uz aizvadītās vasaras otro pusi un saskrietajām sacensībām, jo tās ir bijušas gana daudz, lielākoties ar rezultātiem, kas atbilst šī brīža varēšanai. Tā kā šogad jau laicīgi biju nolēmis, ka šī būs tāda kā starpsezona, tad augsti individuālie mērķi netika izvirzīti. Jāņem vērā arī tas, ka bija sajūta, ka orientēšanās kādu laiku jānoliek malā un jāgaida, kad atkal acīs parādīsies dzikstelīte, tāpēc šogad esmu redzams ļoti daudz dažādās skriešanas sacensībās. Nu varu teikt, ka dzirkstelīti ir parādījusies un apetīte arī!
Kopš pēdējā ieraksta blogā ir aizvadīti atlikušie Stirnu Buka posmi, kuros nemainīgi ņēmu dalību vidējā distancē jeb Stirnu bukā. Talsu pauguraines posmā izdevās uzvarēt, bet Āžu kalnā izcīnīju 3.vietu. Kopumā ļoti jauks pasākums un organizatori uzticības kredītu ir iemantojuši arī no manas puses! Visa informācija ir atrodama www.stirnubuks.lv
Miķeļalus un es.
Augusta sākumā uzskrēju arī Cēsis Eco Trail 15km distanci, jāsaka gan, ka pēc Talsu pauguraines Stirnu buka apslimu, tāpēc Cēsīs īsts cīnītājs nebiju un piekāpos mūsu pašu Mārtiņam Sirmajam un skrējējam no Baltkrievijas. Atšķirībā no Stirnu buka posmiem šiem organizatoriem ir daudz vēl jāmācās, lai iemantotu manu uzticību (visvairāk attiecas uz distances marķēšanu)!
Distances sākums.
Bija pienācis laiks arī vasaras karstākajam skrējienam - Kuldīgas 10,55km, kas kā ierasts bija kārtējais BigBank Skrien Latvija posms. Diemžēl šajā skrējienā nejutos optimāli un solis distancē bija ļoti gauss, kā rezultātā tikai 10.v. absolūti un 4.v. grupā. Lēnām arī skriešanas prieks uz asfalta mani ir pametis, atšķirībā no trailiem!
Tā kā pakāpeniski atgriezās apetīte pēc orientēšanās, tad augustā regulāri atsāku braukāt uz Magnēts posmiem un nospraudu mērķīti priekš LČ vidējās distances. 
Viss gāja diezgan gludi, jo regulāra orientēšanās prasmju atsvaidzināšana noveda pie tā, ka pirmajā Riga City race izdevās parādīt ļoti pieklājīgu rezultātu un finišēt 3.vietā, atstājot aiz sevis šī gada divus WOCa dalībniekus, kur vienam no viņiem šogad kaklā tika karta JWOCa sprinta bronzas medaļa. Arī ķermenis sāk atjaunoties no slodzēm pietiekoši raiti, jo jau nākamajā dienā izdevās pietiekoši spēcīgs starts Rīgas (Klubu) stafešu 1.etapā, kur, esot stafetes priekšgalā gandrīz visu distances laiku, izdevās savu etapu finišēt 2.vietā, zaudējot tikai 2" krievu sportistam, kurš savu laiku ir izcīnījis JWOC sudrabu stafetēs. Bonusā Apes/Alūksnes komandai izdevās izcils starts un komanda tā arī finišēja 2.vietā pēc septiņiem etapiem, ko viennozīmīgi var uzskatīt par kluba lielāko panākumu!
In the action - RigaCityRace
Komandas gars!
Pēc tik labi aizvadītas nedēļas nogales ar nepacietību gaidīju LČ vidējā distancē un stafetēs. Tā kā skaidrs bija, ka stafetēs mums šogad nebūs konkurētspējīga komanda par LČ medaļām, tad visu fokusu atdevu vidējai distancei. Diemžēl nedēļas otrajā pusē parādījās pazīmes, ka esmu noķēris kādu vīrusu, jo dīvainā kārtā spēka palika aizvien mazāk, neskatoties uz to, ka nedēļa tika aizvadīta bez smagiem treniņiem. Kā šogad ierasts LČ, tad 10' pirms mana starta sākās nenormāls gāziens no debesīm, kas ļoti apgrūtināja kartes lasīšanu pietiekoši zaļajā mežā. Sākums distancei bija bez kļūdām, bet bez vajadzīgā plūduma un pēc kļūdas uz 7KP, kad 50" vienkārši nostāvēju KP rajonā, jo nespēj saprast KP novietojumu, esošais plūdums arī pazuda un sāku raustīties kā tād puņķis uz drāts.. Virkne kļūdu un neveiksmīgi ceļu varianti uz atsevišķiem etapiem atnesa man 9.vietu finišā. Neko darīt, tāds nu šis sporta veids ir. Nojautas liecināja, ka uz stafeti ķermenis darbosies kā vajag, jo braucot atpakaļ uz Rīgu jutu, ka temperatūra ir nedaudz pacēlusies un vīruss tiek dzīts ārā. Tā arī bija un stafetē biju konkurētspējīgs. Sev uzticēto 2.etapu veicu tā, lai izpildītu sev uzlikto maksimālo uzdevumu - uzrādīt etapa labāko laiku. Tā kā startēju 23' aiz līderiem, tad varēju izbaudīt individuālo startu, jo distances laikā prakstiki nevienu no elites grupas neredzēju. Uzdevumu izpildīju un uzrādīju labāko etapa laiku, gandrīz par 2' pārspējot otro ātrāko 2.etapā. Rezultāti no stafetes.
9.v. finišs LČ vidējā distancē.
Pēdējais action pie šī raksta ir minams Priekuļu trail skrējiens vakardien, kur ņēmu dalību garākajā un smagākajā distancē - 24.5km ar gandrīz 1000m kāpumu. Tā kā pa nedēļu biju pietiekoši smagi patrenējies, tad uz skrējienu galīgi nebiju svaigs kā gurķītis. Tas arī atspoguļojās pēc 2.apļa, kad savam tiešajam konkurentam ļāvu no sevis atrauties, bet soli pielikt nespēju. Tā arī finišēju ar zolīdu laiku nedaudz virs 1h45min un 2.vietu kabatā! Rezultāti meklējami šeit.
Šobrīd visu uzmanību koncentrēju uz atlikušo LČ orientēšanās sportā - maratona distanci. Tur gan nekāda pastaiga nesolās, jo apvidus ir pietiekoši smags, tas nekas, ka lieli kalni nav gaidāmi, toties aizaiguši Gaujas krasti gan! Tāpat priekšā pēdējie 2 posmi BigBank Skrien Latvija un Euromeeting 2015, kas ļaus ielūkoties WOC2017 apvidū! Varētu teikt tā, ka rudens sezona ir sākusies!
P.S. Pateicoties Jānim T., atkal ir pieejams mans karšu arhīvs ar maniem GPS ceļiem no orientēšanās startiem. Spied šeit!

Nav komentāru: