pirmdiena, 2011. gada 29. augusts

Augusts

Pēc Malienas kausu divdienām radās saprašana, ka dzīvojot Rīgā ir jāatrod iespēja izrauties un skriet treniņus arī pa apvidu. Tā kā augusts man bija paredzēts smags mēnesis, lai gatavotos rudens sacensību posmam, tad treniņprocesā iekļāvu arī Magnēta apmeklēšanu, kurā veicu kādu konkrētu uzdevumu. Magnēta 57.kārta - intervālu treniņš; Magnēta 60.kārta - intervālu treniņš; Magnēta 63.kārta - mikromačs ar Anatoliju. Pa vidam bija vēl GC25 gadu ballīte, kurā skrējām kvalifikāciju (kvalificējos ar otro labāko laiku) un nakts finālu, kurš bija ar iedzīšanu un startēju 20'' aiz Anatolija. Izvērtās ļoti spraiga cīņa starp mani un Anatoliju - es viņam piekāpos! Kopā pēdējās 3 nedēļās pievarēti 387,17km, bet kopš 1.augusta 522,17km - vidēji nedēļā sanāk 130,5km. Liekas, ka ar apjomu ir OK! Visus manus treniņus ir iespējams apskatīties manā interneta treniņu dienasgrāmatā, kā arī kopš augusta man ir savs interneta karšu arhīvs, kuru iespēju robežās cenšos papildināt.
Iepriekšējās nedēļas beigās uzskrēju arī sacensības. Sestdien paviesojos Gulbenes kausā, kurā treniņtempā veicot distanci piekāpos Andrim par 35'' (arī Andris taupījās nākošajai dienai). Pie veiksmīgākas distances beigu daļas bija iespēja arī izcīnīt uzvaru, jo kļūdās atstāju aptuveni 1,5'. Jāatzīst gan, ka distance nebija diez ko aizraujoša un dalībnieku skaits V21E - tikai trīs...
Svētdiendien jau Latvijas lielākais stafešu notikums - Klubu stafetes 2011. Kopā piedalījās 60 komandas. Jāatzīst, ka īsti sacensības pēc savāktā apjoma pirms atpūtas nedēļas nebija plānotas, bet tā kā kluba lielākā zvaigzne Bērcis arī izteica gatavību skriet, tad nekas cits arī man neatlika. Bija diskusija, kuru etapu skriet man, kuru Bērcim, bet beigu beigās nolēmām neko neeksperimentēt - man 1.etaps un Bērcim pēdējais. Jaunums Latvijā - GPS sekošana padarīja stafeti interesantāku un aizraujošāku. Sev uzticēto darbiņu iesāku vnk lieliski (žēl ka GPS man nedarbojās un bija jānes tikai lieks smagums :D) purva grūtos KP (arī kulaka lieluma akmeni meldru aizaugušā purvā) paņēmu bez problēmām un kopā ar Artjomu bijām izvirzījušies pieklājīgā vadībā, līdz skatītāju KP biju ticis arī vaļā no Artjoma un pārsvars turpināja pieaugt, sasniedzot pat 1.5'.
Pirmā kļūda gadījās uz 17KP (nosacīts otrs skatītāju KP, pieļauju, ka mani šeit neviens neredzēja), kur atstāju gandrīz 1', jo vnk nespēju ieraudzīt KP, bet vēl pēc 2KP sekoja katastrofa, ko nespēju īsti izskaidrot - atstāju 2.5min uz 20KP, kurš bija visnotaļ elementārs KP, izcirtumu tā arī neieraudzīju, artā stiga mani novirzīja par daudz pa labi, jo kartē sākumā stigu neredzēju, bet domāju, ka tas ir ceļš...tālāk jau tumša bilde.. pēdējos 2KP un finišā kopā gan izdevās atsist 30'', kas ļāva finišēt 4.vietā 1' aiz etapa līdera
Artjoma... Ceru, ka beigās notikušais ir izskaidrojams ar lielo treniņdarbu un vnk atslēdzos uz brīdi no skriešanas sacensību tempā... uz vidējā un stafetēs visam jābūt kārtībā, jo šī nedēļa tiks pavadīta mierīgā režīmā.
Komandai kopumā veicās kā pa viļņiem, bet beigu beigās Bērča lieliskais sniegums pēdējā etapā ļāva ieņemt vietu uzreiz aiz balvām - 7.v. Rezultāts nemaz nav slikts, ja ņem vērā, cik aktīvu orientieristu ir OK"Alūksne" klubam, ņemot vērā arī vecuma ierobežojumus varoņdarbs jau bija uzlikt komandu. Gatavojamies uz orientēšanās svētkiem Smiltenes pusē!
Foto no Magnēts.lv un Dace Buža.

Nav komentāru: