trešdiena, 2009. gada 5. augusts

Sezonas pirmās puses rezumējums.

Kā sacīt jāsaka - solīts makā nekrīt... un ilgu laiku neko neesmu šeit rakstījis..domāju ieskatīties savā blogā un secināju vai nu jādzēš laukā vai k-kas jāuzraksta. Otrais variants tomēr liekas saprātīgāks! :)
Tātad atskatīšos uz sezonas pirmo pusi.
Kurzemes pavasaris. Pēc pirmās dienas neveiksmīgā starta otrā diena izversās jau daudz patīkamāka un distacē skrienot sajutu, ka ziemā uzkrātais treniņu darbs apakšā ir. Garo distanci noskrēju vienmērīgā tempā, neforsējot notikumus. Pašās distances beigās gan sajutu krampjus kājās, bet līdz galam tiku. Otrā dienā 19.vieta no 38 sportistiem un kopvērtējumā paliku 21.vietā. Uzvaru izcīnīja Jānis Krūmiņš.
Pēc šīm sacensībām nākošās bija tikai 2.-3.maijā Latvijas universiāde. Tāpēc izmantoju nelielu iespēju patrenēties kopā ar brāļu Dandenu somiem Espoon Sunta, kuri aizvadīja treniņometni Lilastes mežos. Tāpat aizvadīju treniņus kartē uzskrienot Alnī, kur pagaidām ar aizvadītajām 3 kārtām ieņemu 9.vietu. Jāpiezīmē, ka vienu kārtu izdevās uzvarēt un LLU universiāde izcīnīju 3.vietu.
Latvijas universiāde. 1dienā individuālās sacensības klasiskajā distancē 9,1km ar 25KP. Pirms starta nejūtos pārāk labi, uzkrājies nogurums pēc aizvadītajiem treniņiem, bet tā kā jāsāk "kačāt" ātrums, jo drīz atlases uz BČ, tad distancē skrienu pietiekoši ātri. Sākums izdevās labs, bet distances vidū sākās nesaprašānās ar sevi - nespēju noturēt virzienu, kā rezultātā radās daudz kļūdas un finišu sasniedzu ar 8.labāko laiku. Uzvarēt izdevās Andrim Jubelim, kurš apsteidza Jāni Krūmiņu par 16 sekundēm. Otrā dienā stafete. Pēc 1.dienas rezultātiem esmu iekļuvis stiprajā komandā (1.etaps ES, 2.etaps A.Rešķis, 3.etaps Jānis Krūmiņš). Vienīgo reizi, kad komandai nācās panervozēt bija tieši manā etapā, jo uztaisīju milzīgu kļūdu uz 1KP, kā rezultātā nācās ielikt ugunsrobā :D, lai sasmeltu izlietu. Tas gandrīz izdevās, jo finišēju 2.vietā 45sekundes aiz LSPA komandas, kurai 1.etapu veica A.Rubenis. Kopvērtējumā izcīnījām pārliecinošu uzvaru ar vairāk nekā 6minūšu pārsvaru. :)
Ziemeļu divienas. Abas dienas iekļautas atlases sacensībām uz Baltijas čempionātu, kurš norisinājās Latvijā, Kuldīgas pusē. Pirmajā dienā organizatoriem radās problēmas ar leģendām, jo E grupas vīriem bija iedalītas nepareizās leģendas, tāpēc ne viens vien sportists uz 1KP atstāja lieku laiku, cits vairāk cits mazāk..es vairāk...bet distancē saskrējos ar A.Rešķi un K.Kaimiņu, kā rezultātā uzturējām augstu tempu, ja nebūtu liktenīgu kļūdu beigās tad rezultāts būtu ļoti apmierinoš. 1dienā izcīnīju 6.vietu. Otrā dienā organizatoriem atkal radās ķibeles. Šoreiz viens KP ielikts neīstajā vietā...šoreiz pāris sportisti uzrakstīja protestu un šīs dienas rezultāti tika anulēti. Es pats noskrēju ar pāris lielām kļūdām ierindojoties 11.vietā, bet kopvērtējumā paliku tāpat 6.vietā, jo 2dienas rezultāti tika anulēti.
Rīgas čempionāts. Pēdējā atlase uz BČ. Šoreiz distancē iztiku bez lielām kļūdām, tikai ļoti daudz laika zaudēju uz ceļu variantiem. Pirms starta biju noskaņojies pēc iespējas vairāk iet pa taisno, kas šoreiz nebija pareizas lēmums. Uz variantiem zaudēju kādas 5-6minūtes. Ierindojos 12.vietā. Kā likās ar to vajadzēja pietik, lai iekļūtu izlases sastāvā startam BČ. Nebiju maldījies :) atlasījos kā 9.numurs.
SELL studentu spēles. Varētu uzskatīt par pirmās sezonas puses izgāšanos. Jo vidējo distanci veicu ļoti slikti un parādījās pirmās problēmas ar vēderu. Finišēju ar 13.rezultātu 39 sportistu konkurencē. Un pats galvenais netiku LLU stiprajā komandā. Nācās startēt 2.komandā stafetē. Veicu pirmo etapu un iznācu 5.vietā. 1.vietai zaudēju ~6min... vakarā vēl sprinta distance, tāpēc prātīgāk būtu bijis ja stafeti vsp veiktu taupoties, bet es neesmu stāts sportists... Sprintā uztaisīju lielu kļūdu, pēc kuras sapratu, ka uz labu rezultātu nevaru pretendēt, protams, nocīnījos līdz galam un ar līdzjutēju uzmundrinājumiem finišēju 17.vietā zaudēju 1.vietai zem 2min... Pēc tam gan bija, kas pozitīvs AFTER PARTY Jelgavas Baltajos kreklos.. detaļās neidziļināsimies, jo arī tur notika, kas negatīvs..
Baltijas čempionāts. Ja jāsaka godīgi, tad pamazām biju ieguvis pārliedzību par savām spējām orientēties, jo bija stabilitātes sajūta distancē. Arī BČ (WRE) garajā distancē 14,7km veicu ar lielu pārliecību, jāsaka gan ka karstums bija neiedomājams un pēdējos 4km veicu nelielā komā :D kā izrādījās viss bija par velti :( jo skrienot taurenīti biju atzīmējies blakus punktā... vienīgā reize, kad šajā distancē nepārbaudīju KP numurus, jo likās ka nu nevar būt nepareizi Rezultāts priekš manis bija apmierinošs 01:47:59. Stafetes sacensībām tiku iekļauts Latvijas 3.komandā. Stafete pārvērtās par īstu murgu man... jo distances vidū šausmīgi sāka sāpēt labajā paribē, kad nācās pāriet soļos. Ar mani kopā bija spēcīgi sportisti un labākais no viņiem finišēja 6.vietā. Es iznācu tikai 13.vietā...beigu beigās komanda (1.etaps ES, 2.etaps M.Žagata, 3.etaps G.Caics) sasniedzām 8.vietu 17 komandu konkurencē.
Sāpes labajā paribē mani nomocīja vēl 3 dienas, kad saņēmos un aizgāju pie ārsta. Izmeklēja mani, bet neko neatklāja. Teica, lai apmeklēju sporta ārstu. Tā arī darīju. Bet papriekšu:
Latvijas čempionāts. Sprints - pirms starta biju aizmirsis, ka šī ir viena no atlasēm uz PČ Ungārijā. Distanci uztvēru kā sagatavošanās posmu LČ garajai distancei un īpāsi neplēsos. Distancē gan mani noķēra Renārs Roze, bet ātri izšķīrāmies, jo izvēlējos savu variantu garajā etapā, kur sakļūdījos. Ja būtu skrējis kopā ar Renāru pats būtu finišējis 4.vietā, bet iespējams, ka Renāram būtu izsiedis zeltu, jo pirmajai vietai viņš zaudēja 4 sekundes. Garā distance. Ko lai saka, ļoti labs starts. Visu distanci viecu labā tempā, nedaudz sakļūdoties, ejot uz karšu maiņu un pašās distances beigās, kas kā izrādījās maksāja man Latvijas ČEMPIONA godu, jo M.Sirmais atteicās no rezultāta, jo ikdienā aizvada Kusas mežos treniņus. Uzvaru izcīnīja A.Tarasovs, 3.vietā M.Žagata, jāpiezīme, ka izstājās E.Bertuks. Tā nu man pirmā medaļa M21E individuālajās sacensībās :).
Forssa Games (FIN). Pēc LČ 3dienā devos uz Somiju, lai pienācīgi sagatavotos Jukolas stafetei un aizvadīti vienu ļoti interesantu mačiņu, kas bija WRE Forssa Games. Jāsaka, ka jutos ļoti labi un pārliecība par maniem spēkiem un varēšanu ir pietiekoši liela. Distance gan ļoti īsa zem 5km. Skrienu ne ar visiem 100%, bet tā, lai būtu okey... sanāk ļoti labi, līdz 9KP esmu 31.vietā no 180 sportisiem uzvarētajam zaudēju tikai 2min...tad gan liktenīga kļūda uz 9KP, kur astāju vairāk par 2minūtēm, kas mani atsviež uz 62.vietu finišā 5:15min aiz uzvarētāja...Bet Pasaules rangā nopelnu pirmos ļoti labos punktus 1017 :). Un vēl loterijā uz numuru laimēju NOKIA mobilo telefonu. Esmu gandarīts.
JUKOLA (FIN). Viennozīmīgi sezonas pirmās puses ''tīrākās" sacensībās, kad kā ierasts viecu 1.etapu somu kluba Pihkaniskat sastāvā. Distancē īsti nevienu kļūdu neuztaisīju un skrēju ar maksimālo tobrīd man esošo atdevi. Finišā beidzot sasniedzu to, ko gribējās jau iepriekš. Ieskrēju pirmajā 100niekā un vairāk nekā pārliecinoši 57.vieta 1.etapā no 1440 skrējējiem, zaudējot pirmaijiem gandrīz 4min. Jāsaka gan, ka distnacē vienu brīdi pietuvojies līderiem līdz 1:21min attālumā, bet tad sākās ļoti liela skriešana un man vēl nav tādas fiziskās sagatavotības. Beigās Pihkaniskat finišējā ar 196.rezultātu. Jāskatās kā veiksies turpmāk man, bet izskatās, ka Pihkaniskat līmeni būšu izaudzis un allstu pēc k-kā stiprāka :)
Pēc Jukolas neliela attelpa, jāpiebeidz skola un prakse, jāsaved veselība kārtībā un jaiegūst jauna iedvesma :) to visu izdaru un sagatavojos priekš Kāpas 2009.
Kāpa 2009. ļoti labas sacensības gan no organizatoru viedokļa, gan sportiskās ziņas. 1.diena bija viss smagākā. Zaļa un purvaina ar daudz nātrēm un lielu karstumu...cīnījos līdz galam, jo likās, ka šī jau ir izšķirošā diena, nevis pēdējā, kā tas daudzdienā notiek. Jau labu laiku pirms dzirdinātavas mute bija izkaltusi...bet beigu beigās finišēju 11.vietā. 2.diena WRE. Vidējā distance. Šoreiz izvēlos taktiku tādu pašu kā pagājušā gada Kāpas vidējā distancē - sākumā mierīgi bez lielāma kļūdām un beigās maukt cik ir iekšā. Viss iet kā pa sviestu...līdz beigās drusku aizvērās :D jo karstums arī liels. Sakļūdos, kas iespējams liedza 3.vietu, bet nu TOP6 noteikti, jo finišēju 10.vietā, 6niekam zaudējot 1:16min... Pēc divām dienām arī kopvērtējumā esmu 10.vietā, līdz 6niekam nemaz vairs nav tālu 3:47min.. Jāpiemin ka nakti no 1dienas uz 2. pavadīju labos apstākļos :) tiku izgulēties gultā un ieiet karstā vannā, lai apārstētu nātru kodumums.. Biju paviesoties Blāzmā.. Nez kas tur dzīvo? :p Mans otrais treneris :) kuram(jāsaka gan kurai) pateicoties es neaizgāju no orient sporta pēc pagājušā gada sezonas... :p 3diena. Runāts tika daudz, ka ļoti grūta diena būšot, līdzens apvidus ar purviem un zaļajiem... man ļoti patika..sasējāmies kopā 4 džeki (es, Mikus Žagata, Kalvis un lietuvietis Nerijus Šulcys). Distanci veicām lielā ātrumā un bez lielām kļūdām..kas ļāva dienā ieņemt 6.vietu..kopvērtējumā gan neizdevās aizsniegties līdz TOP6..pietrūka 1:21min :( nekas viss vēl priekšā. Katrā ziņā ļoti izdevusies Kāpa, jo sākumā cerēju iekļūt labako 10niekā, doma cīnīties par 6nieku nemaz nebija... Paldies visiem atbalstītājiem, faniem un sponsoriem, kuri bija kopā ar mani visu sezonas pirmo pusi. Īpaši liels paldies Tev! :)
Sezonas pirmā puse vērtējama ar plusa zīmi, viss ir daudz maz izdevies un medaļa LČ, kas nebija plānota pat sapņos :D
Pašlaik Pasaules rangā ieņemu 405.vietu. jāpiezīmē, ka joprojām ir viena neizlabota 0, jo BČ finišēju bez rezultāta. Nekas ir pēc kā tiekties.
Drīz sāksies sezonas 2.puse. Pagaidām viss notiek kā plānots. Šīs nedēļas nogalē tiekamies Valmieras čempionātā :)

6 komentāri:

renchix teica...

Tas teikums par negatīvo Četros baltajos kreklos tāds ļoti intriģējošs. Bet par to LČ sprintā pat īsti Tevi nevainoju, ka nebija ar ko kopā ripināt. Gan jau vēl būs mači, kur pie zelta tikšu, un gan arī Tev tādi būs. Lai otrā sezonas puse vēl veiksmīgāka par pirmo! (Cik saprotu, tas beigu "Paldies!" īsti nav man domāts :) )

Jānis Kūms teica...

Nju Renčik tas, kas notika kreklos saistīts ar Lauru Vīķi, varbūt esi dzirdējis ;)
Nju es jau tikai uzrakstīju par LČ sprintā, domāju ka bija reāli, ja es mēģinātu turēt tev līdzi, tad būtu pāris sekundes izspieduši ātrāk :)
Paldies par laba vēlējumiem un tas īpašais paldies ir manai draudzenei :p

Mikus Žagata teica...

Njā - ČBK ierullēja:D Pēc tam nedēļu ar iekaisušu aci dzīvojos:D Renčik, tas paldies ir man par Kāpu:D Vai ne?

Jānis Kūms teica...

Mikus arī ne tev tas paldies :D izlasi tak manu komentāru.
Es izlasīju tavu blogu. vecīt ja tā turpināsi turēt būs labi, bet iesaku vienu NEPĀRCENTIES. Līdz pārtreniņam ir tikai viens solis.
Lai tev izdodas viss tas labākais :)

Anonīms teica...

mazais muļķadesa :P

Anonīms teica...

iemacijusies daudz