ceturtdiena, 2011. gada 9. jūnijs

Sviedri līst

Kopš pēdējā ieraksta ir pagājis laiks, laiks kurš izmantots treniņiem. Kopā ar LOST pabiju oficiālajā WOC treniņnometnē Francijā. Francijā sabiju no 26.maija līdz 3.jūnijam. Uz šo laiku bijām okupējuši vienu no Conjux ciemata villām (par ko paldies Kristapam T.), blakus ezers, kalni un stundas braucienā visas treniņnkartes. Nometnīte iesākās iepazīstot Arith karti, kur es pirmo reizi saskāros ar WOC apvidu. Jāsaka godīgi, ka biju šokēts. Braucot uz nometni domāju, ka nevar būt tik traki kā stāsta - patiesībā ir vēl trakāk! Par orientēšanos to grūti nosaukt, drīzāk ka pārgājiens pa apvidu ar rāpšanās, kāpšanas un lēkašanas elementiem. Lai lasītu karti nepieciešams apstāties, ātrumu attīstīt var uz ceļiem. Pēc pirmā treniņa bija par ko domāt. Pēc tam ņēmām dalību divās vietējās sacensībās - vidējā distancē, kur visiem beigās iedeva DSQ, jo redz franči galu galā salozēja starta minūtes, kaut sākuma informācija bija par brīvo startu un mēs lielākoties startējām mainītos starta laikos. Šoreiz jau pa apvidu kustējos ātrāk, piedzīvojot neveiklus kritienus un vienu KP meklējot paralēlā situācijā. Izdevās izskriet nedaudz zem 10min/km... Nākošās sacensības bija garā distance Grand Le Revard 13.1km ar 600m kāpumu - kārtīgs pārbaudījums. Distancē pieļāvu vienu mega kļūdu, kad KP meklēju 10' (vairākas reizes biju ļoti tuvu) un izvēlējos vairākus ne tos labākos ceļa variantus. Distances beigās pie 27KP noķēra Martin Hubmann, bet tad jau arī krampji kājās bija sākušies. Izturēju līdz galam un finišēju ar rezultātu 2:24:06, kļūdās teju 20' un gala rezultātā 88.vieta no startējušajiem 160 skrējējiem. Organizatoru fails bija tas, ka padzerties varēja tikai 1x (es to izdarīju pie 1h:30')... Vērtīga pieredze. Pārējās nometnes dienas trenējāmies apvidū, izņemot 1.jūnijā, kad bija sasnidzis sniegs kalnos un treniņu nācās pārcelt. Skrējām (es, Kalvis CK, Bērcis un sākumā arī Mārtiņš) garo treniņu pa kalniem no Conjux. Treniņš sanāca garāks kā plānots, jo skrējām bez jebkādas nojausmas, kad sazīmējām kartē atrašānās vietu Mārtiņš griezās apkārt, bet Kalvis izdomāja, ka uz priekšu jābūt kalnu pārejai. Jā, tā tiešām bija pie 21km bija pāreja un līdz mājām vēl 15km.. labi, ka padzerties dabūjām un pat 2x, pie Bērča final race želejas neķērāmies klāt :D šie 36km ar 1500m kāpumu mums prasīja 2h:39'. Katrā ziņā nometne ļoti vērtīga, jo ir izpratne par to kā rīkoties dažās situācijas, uz ko koncentrēt uzmanību, pēc kā vadīties ņemot KP utt. Cerams būs iespēja atgriezties uz WOC - dzīvosim redzēsim, jo ir arī stiprāki džeki par mani! Paldies Apes novada domei un privātajam sponsoram I.Kalniņam par iespēju doties uz treniņnometni Francijā.
Pēc nometnes nedēļās nogalē startēju arī Latvijas čempī sprintā un garajā distancē, jāatzīst - kļūda! 5dien pēc nogurdinošām gandrīz 16h ceļā nonācu Gaujienā un 6dien devos sprintot uz Cēsīm. Emociju īsti nekādu, ja jau jāskrien jāskrien. Bronzu varēju aizķert, jo splitos redzams, ka pie 17KP Kalvim zaudēju 1'', bet ceļā uz 19KP spēks beidzās, nācās pasoļot.. Rezultātā 6.vieta, 18'' aiz bronzas. Uz garo distanci skatījos nedaudz cerīgāk, jo apvidus nebija ātrs. Toties savu artavu piedeva karstais laiks un uzkrājušais nogurums. Iesildoties jau sajutos kā pensis un visu distanci cīnījos ne tikai ar apvidu, bet arī ar sevi. Kājās ķērās pat uz pļavas. Iespējams, ja nebūtu startējis pats pēdējais un būtu bijis ar ko saķerties, rezultāts būtu labāks.. Finišā 14.2km 1h:35:54 un 8.vieta. Sudrabs bija aizsniedzams, jo Krūms skrēja 1h:30:41. Vairākās vietās īsti nesapratos ar kartē zīmēto zaļo/dzelteno krāsu.. Kļūdas uz noguruma savācās gandrīz 9'. Pēc distances biju galīgi, galīgi saguris...
Tagad turpinu atjaunoties, jo karstais laiks neļauj izbaudīt pilnvērtīgu miegu un arī treniņus nākas skriet agri no rīta vai vēlāk vakarā. ā un jā, 2dien kļuvu par Alūksnes novada čempionu OS (neliels prieciņš), bet karstumu jau tas nemazina. Rezultāti šeit. Nākamā pieturvieta - Jukola2011, pēdējais starts no Pihkaniskat. Jābūt OK!

2 komentāri:

Unknown teica...

Pihkaniskat pēc tevis noteikti ilgosies :D

Jānis Kūms teica...

Domāju gan, ka ilgosies :p Bet manis vietā tgd esi Tu meiteņu komandā un vēl Ieva! Un Jurģis mož rudenī arī uzskries!