ceturtdiena, 2009. gada 31. decembris

Lapsēns slēpo!

Kā jau solīju, tad pēc ilgāka pārtraukuma šodien uzkāpu uz slēpēm. Pēc nometnes īsti skriet negribējās, tāpēc izdomāju ka vajag aiziet paslēpot. Treniņš gan sanāca pavēlu, bet tā kā Gaujienā ir ļoti daudz apgaismoti ceļi, tad sanāca, ka varēju izslēpot 2km aplīti. Mašīnas uz ceļiem nebija, tā kā varēju izpausties pilnībā. Noslēpoju 47min, kurās veicu aptuveni 10km. Priekš pirmās reizes nav slikti, ņemot vērā to, ka sniegs joprojām sniga un bija paliels vējš. Gribējās noslēpot stundu, bet bija iemesls kāpēc bija treniņš jābeidz ātrāk :D k-kas ļoti atsala (giggle).
Domāju ka rītdien iešu gan skriet, gan uzslēpot, jo tiešām ir ļoti patīkami :). Pēc tam paredzēts jauks Jaunā gada sagaidīšanas pasākums. Visiem laimīgu un panākumiem bagātu jauno Tīģera gadu:)
P.S. Un arī klubu futbola turnīrā spēlēšu pie OK''Vigas" komandas. Līdz 13.janvārim jāmēģina aizvadīt arī kāds treniņš, jo zāles futbols nav spēlēts gadu, vasarā gan pāris treniņus Gaujienā apmeklēju, bet tas bija uz dabīgā laukuma.

otrdiena, 2009. gada 29. decembris

Nometnīte

Kā jau rakstīju tad no 27.decembra līdz 29.decembrim pabiju nometnē Saldū, kopā ar OK"Saldus". Jāsaka paldies viņiem, ka bija pretim nākoši un ļāva man piedalīties. Kā jau mēs visi zinam, šogad LČ sprintā un garajā distancē norisināsies Saldus apkārtnē, tā vismaz kalendārā rakstīts.
1.diena.
Ierados Saldū no Jelgavas, jo 2.Ziemassvētkos devos prom no mājām, lai laicīgi tiktu uz Saldu. Pusdienslaikā bija pirmais treniņš - atmiņa. 4 ļoti īsas distancītes ar 3KP, kuras jāizskrien pēc atmiņas. Šeit norisinājās nelielas sacensības un man tiešām izdevās ļoti labs skrējiens, 3 no 4 distancēm izdevās uzvarēt. Ilgākais laiks ko kādā distnacē pavadīju bija 6:34min aptuveni uz 1,5km. Brīnījos par to, ka treniņā varu ielāgot 3KP no galvas un apmeklēt, bet sacensībās diez vai tas izdotos :D
Pēc šī treniņa devāmies uz sporta zāli, kur uzspēlējām florbolu, basketbolu un Ata Rešķa vadībā vingrojām. Jau pēc sporta zāles jutos ļoti saguris, jo tajā nebiju bijis 1,5 mēnešus. Pēc tam uz picēriju un tad uz OK"Saldus" kluba sapulcīti, pēc kuras bija groziņu vakars ar pirtiņu. Jāsaka gan, ka mums tas vakars nedaudz ievilkās :D pašā vakarā vēl ļoti forša filma un dodamies gulēt.
2.diena.
Ceļamies 7:00, jo jādodas uz Zebrusa ezeru, kur apmetāmies kempingā "Niedras". Jāsaka ka ļoti jautrs kolektīvs (kā vienmēr) ir Saldus zēni. 1.treniņš līnija - tā kā Atis devās apmācīt jaunos censoņus, tad pēc spēku samēriem devos kopā ar Rūdolfu Zērni. Jāsaka ka ar orientēšanos īpaši problēmu nebija, bet sniegs vietām bija līdz celim, skrējām gandrīz 1,5h. Tā kā šis treniņš ievilkās, tad ievilkās arī pusdienas (kuras paši arī gatavojām).
Otrais treniņš bija pa reljefa karti. Kopā ar Ati izvietojām KP apvidū. Jāsaka godīgi, ka sniegs maina reljefa izskatu, bet ne pamata formas. Tā kā tumsa iestājas ap 16:00, tad bija ļoti interesanti gaidīt visus censoņus no distances mājās, jo daži pārradās jau palielā tumsiņā. Pēc šī treniņa sagatavojām vakariņas, tad atkal sapulcīte par jauno sezonu un Ojāra daži interesanti stāsti par trenēšanos... Deviņos vakarā dodamies 6 cilvēku grupiņa nakts skrējienā uz mums 3 lukturīši, kas bija pietiekoši. Protams nakts skrējienā neiztikt bez meiteņu baidīšanas, Ašīša un Rūdolfa trikiem :D un sniega vīra.. :D bija labs atjaunošanās treniņš. Pēc tā vēl uzspēlējām pokeru, ko nebiju darījis kādus 4gadus. Bet beigās jau man radās saprašana par to, kura kombinācija ir stiprākā :)
3.diena
Atkal ceļamies 7:00, jo es ar Ati bijām apsolījuši pirms brokastīm novākt iepriekšējās dienas reljefa kartes KP. Ārā liela tumsa, mums pievienojas arī Ašīts, kurš izskrien rīta rosmi pa ceļiem. Katram savs lukturītis uz galvas. Pirms došanās vēl stāstiņi par vilkačiem un Kalenu :D un kad tik kāds nesabijās no sniega :D šoreiz skrienam distanci no otra gala un jāsaka, ka tumsā, sniegā un reljefa kartē orientēties ļoti sarežģīti, bet pateicoties vakardienas pēdām izdodas visus KP novākt līdz ar gaismiņu. Brokastīs auzu putra :)
Otrais treniņš atkal reljefa kartē tikai garāks par iepriekšējo. Atkal es ar Ati dodos izvietot KP, protams, arī mums ir tikai reljefa kartes :p Šoreiz paiet 1h līdz visu esam izdarījuši. Pēc dušas uzreiz pievienojamies Ojāram gatavot pusdienas, lai neievilktos treniņš. Jāsaka ka pa nakti un rīta pusi sasniga padaudz sniega, kas viesa cerību pēdējā treniņā doties ar botēm, jo buči jau piegriezušies :D Uz rīta treniņu ieradās arī Kristaps Jaudzems, kurš dalījas iespaidos par laiku, ko pavadījis ASV un tur notiekošo ar orientēšanos sportu. Pēc pusdienām atkal pokera mačs, jāsaka gan, ka es tikai paspēlēju :D un nenopelnīju ne santīmu. Aizmirsu vēl atdot, ko zaudēju, bet to izdarīšu :D
Pēdējais treniņš parasta orient distance, atkal ar Ati pārvietojam reljefa kartes KP uz orientēšanās kartē izveidotu distanci. Atkal paiet 1h tam visam. Lēnām sāk parādīties nogurums, bet tas ir ļoti patīkams :)
Uzkožam vēl uz ātru roku un kopā ar Kristapu dodos uz Rīgu un šobrīd veiksmīgi esmu nonācis mājās. Pa ceļam Kristaps vēl šo to pastāsta par ASV, katrā ziņā interesanti klausīties.
Tātad tiekamies 3.janvārī skrējienā apkārt Cieceres ezeram :) cerams, ka nebūs tie lielie mīnusi.
Nometnītes kopsavilkums:
Pavadītais laiks skrienot (orient tehnika): 7h:16min:05sek
Kilometrāža: 47,36km
Sporta zāle: 1h:30min


sestdiena, 2009. gada 26. decembris

Ziemassvētki

Šogad Ziemassvētki bija nedaudz savādāki kā biju gribējis, bet beigu beigās tie bija tādi paši kā visus iepriekšējos gadus - pieēšanās, dāvanas, svecīšu aizdegšana kapos un TV skatīšanās. Protams visam pa vidu godīgi atskrēju savu laiku treniņplānā.
Šobrīd atrodos Jelgavā, jo rīt agri no rīta dodos uz Saldu, kur aizvadīšu 3dienu treniņnometni. Sākumā gan bija plānots, ka nometne būs Vetspilī, bet lielais sniegs un dārgās izmaksas izkoriģēja plānus.
Jāsaka godīgi dzīvoklī ir diezgan pavēss, negribas iedomāties kāda situācija ir kojās :D, jo pirms brīvdienām dažiem izstabā bija +7 grādi.. Zinu pēc pieredzes, ka I kursā braucu k-ko kārtot pēc brīvdienām un visu laiku sēdēju jakā, jo kojās tiešām bija nenormāli auksti.
Tgd priekšā nometne, tad Jaunais gads, pēc kura sesija.. un tad jau redzēs kā dzīve iegrozīsies.. Februārī paredzēts viens ļoti patīkams pasākums :) un arī ar septembri vajadzētu būt pārmaiņām manā dzīvē.. tāpēc visiem Priecīgus vēl svētkus un turpinam trenēties.

trešdiena, 2009. gada 23. decembris

Sniegs.

Vakar vakarā atbraucu mājās un žēlojos, kāpēc te tik maz sniega.. šodien no rīta arī vēl nekā nebija :D taisos iet spēlēt hokeju, bet uz dīķa virsū ūdens.. ko darīs.. iešu uz mežu pēc eglītes :) un k-kad ap 13:00 sāka snigt sniegs... aizgāju pēc eglītes, atnācu mājās un sāku taisīties uz treniņu.. bet sniegs tik snieg un snieg un vēl paliels vējš.
K-kad ap 14:30 sāku treniņu, sniegs vnk sniga pa smuko, bet tas vējš gan besīja, lai kādā virzienā skrietu visu laiku pūta sejā. Noskrēju savas 90min un beigās izskatījos kā sniega kupena :D pat mati zem cepures bija sasaluši, bet lielākais mīnuss sniegam ir tas, ka nenormāli slīd kājas skrienot. Jelgavā skrienu pa trotuāru, kur sniegs notīrīts, bet te pa meža ceļu un atšķirība nežēlīgā.. treniņā sajutu arī pagājušajā gadā Zviedrijā satraumēto ahileju, kurš sen nebija licis manīt. Bet laikam tas, ka uz katra soļa izslīd liek ahilejam vairāk strādāt.. bet ko darīt, jātrenējās ir, ja arī turpmāk sāpēs, tad gan būs jārisina problēma.
Ar rītdienu ir doma uzkāpt uz slēpēm, jo tik sen nav bijis normāls sniegs, ka pilnīgi alkstu paslēpot.. pirmkārt gan skriešanas treniņu izdarīšu un tikai tad kāpšu uz slēpēm ;) jo sniegs joprojām turpina snigt.. beidzot ir ziema, kas nebija bijusi pēdējos 2 gadus :)
Work hard for win ;)

sestdiena, 2009. gada 19. decembris

Aukstums.

Beidzot ārā atnākusi kārtīga ziema :D tikai tie mīnusi varēja nebūt tik lieli un arī sniegs Jelgavā varēja būt vairāk, nedaudz apskaužu tos, kuri dzīvo Kurzemē, kur sniegs līdz kulei.. :D nekas pēc Ziemassvētkiem plānojas nometnē Ventspilī kopā ar OK"Saldus", tad varēs izbaudīt, kas tas ir :)
Lai nu kā, neskatoties uz aukstumu un lielo mācību slodzi, trenējos pēc treniņplāna, varbūt ar nelielām atkāpēm.
22.decembrī plānoju ierasties mājās un tad jau varēs uzspēlēt hokeju uz melnā ledus :D cik sen to neesmu darījis :) būs labais.
Turpinot par somiem - Pihkaniskat man deva zaļo gaismu, nākošgad skriet pie viņiem. Un izskatās vilinošs piedāvājums, katrā ziņā piedāvā sacensības un nometnes, kuras agrāk nebija plānotas. Izskatās, ka došos uz Finspring un tad nedēļu līdz 10milai dzīvošu pa Somiju :). Un vēl viena nedēļa plānojas pirms Jukolas, lai varētu sagatavoties Jukolai, šogad būs ļoti sarežģīts apvidus. Pie reizes varētu ietvert arī 1.Pasaules kausa posmu, bet tad jau redzēs. Jāsazinās ar citiem džekiem, kuri brauks :)
Iedzeram kakao un turpinam iesāktos darbiņus.
P.S. Kas mani nenogalina padara tikai stiprāku :)

piektdiena, 2009. gada 11. decembris

Tomēr nē Lapuan Virkia.

Šodien pienāca e-pasts no Lapuan Virkia... un diemžēl es neesmu uzņemts komandā. Mēs bijām palikuši 6 kandidāti, no kuriem izvēlējās 5.
Max Davydov
Pavel Gvozdev
Evgenij Krasnoyarov
Renars Roze
Andris Jubelis
Izvēlē priekšroka tika dota pieredzējušākajiem. Jāsaka gan ka viens no krieviem ir ar Izraēlas pilsonību. Katrā ziņā diezgan spēcīgs sastāvs nolasījies. Nekas jāturpina trenēties un ceram, ka būšu vajadzīgs vēl Pihkaniskat, jo paldies dievam, nebiju pateicis īsti nē Pihkaniskat, šoreiz man ir rezerves plāns. Ceru, ka viņi būs saprotoši :)

Atklāsme.

Šodien skrienot kārtējo treniņu, baigi aizdomājos par vienu lietu. Par orientieristiem kā indivīdiem.
Viss sākās ar to, ka šodien skrienot sniga tāds slapjš sniegs un viens onkulis man prasa, kas Tevi tādā laikā dzen ārā, es teicu, ka neviens, izņemot vēlme būt labākam kā esmu. Viņš tikai pasmaidīja.
Tad skrienot es sāku domāt, bet bļāviens mēs, orientieristi ejam skriet neatkarīgi no laikapstākļiem (+30 vai -20, saule, vējš, lietus, sniegs utt.. tumsa vai gaisma, slīd kājas vai neslīd..); mēs vnk ejam un skrienam, jo tas mums sagādā prieku, mēs trenējamies, lai uzvarētu, neatkarīgi vai sāp kājas, rokas vai galva, vai vēders griežas vai nē, mēs atkal ejam un skrienam. Daudzi cilvēki to nesaprot, jo mēs nevis saņemam naudu, bet maksājam par savu dzīves veidu, vienmēr būs kāds trakais, kurš atliksies no Liepājas uz Alūksni, lai uzskrietu LK posmā, pats savu laiku esmu braucis no Gaujienas uz Saldu, lai noskrietu tikai sprinta kausa pēdējo posmu, vēlme būt labākajam.. Vēl viens fakts, kas padara mūs īpašus ir tas, ka lielākā daļa orientieristu mācās labās skolās, sarežģītās specialitātēs un strādā labi apmaksātos darbos. Bet tiklīdz klāt sacensības tā visi plecu pie pleca dodas mežā un meklē kontrolpunktus. Forši ne?!
Tāpēc es saku, ka lepojos ar to, kas mēs esam :). Un vienmēr saku kāds ir mans sporta veids, ir kāds kurš par to smejas, bet tie ir cilvēki, kuri netiecas būt labāki un kā galu galā var teikt slikts vai labs, ja neesi pamēģinājis ;) Let`s do it :)

ceturtdiena, 2009. gada 10. decembris

Turpinam kačāties.

Cik zinu, tad tgd jaunajā LOFa mājas lapā būs iespēja atrast daudzu orientieristu blogus, skatos šodien, ka pēdējiem rakstiem parādījušies vairāki komentāri, kas protams priecē. :) Pagaidām varu pateikt tikai to, ka viss notiek pēc treniņplāna un fiziskā ziņā jūtos diezgan labi :) cik atceros no iepriekšējiem gadiem, tad novembrī nebiju tik intensīvi trenējies :), tāpēc progresam vajadzētu būt un vēl pie tams VFS ir baigi labais, to tiešām iesaku katram, jo jūtos spēcīgāks visā ķermenī, ne tikai uz kājām.
Ir tāda doma beidzot 6dien uzskriet Ziemas Alņa pēdējā kārtā, labi zināmajā Ozolnieku mežā. Gribās pašam arī nedaudz paorientēties, savādāk karte nav turēta rokās pasen... Sikspārņu nakts īsti neskaitās orientēšanās.
Īstenībā jāsaka, ka pēdējā laikā aizvien vairāk cilvēki nodarbojas ar sportiskajām aktivitātēm. Ja I kursā mācoties reti kāds skrēja, tad tgd diezgan daudz sanāk redzēt treniņa laikā un iestājoties tumsai skrējēju skaits pieaug :)
P.S. Drīz tomēr jābūt kādai ziņai, kādu somu klubu es nākošajā sezonā pārstāvēšu. Ceru jau ka izdosies tikt klasi augstāk, bet ja ne, tad jāturpina būs ar Pihkaniskat.

sestdiena, 2009. gada 5. decembris

Mērķi nemainās!

Yo, visi kas lasa manu blogu. Kāds zin, kāds nezin, bet pēdējā nedēļa manā dzīvē kārtīga elle.. tgd es mēģinu samierināties, kas noticis un šodien pēc nedēļas sirdsdēstiem aizvadīju pirmo treniņu..un..sajūtas fantastiskas - atgriezties mežā un skriet :) skriet un klausīties mūziku, elpot priežu specifisko smaržu..redzēt meža zvērus (šodien manā kontā briežu govs ar teļu :p) un tas fīlings, ka neskatoties uz smago pārdzīvojumu es varu paskriet :) noskrēju 10.06km 00:58:09. Vidējais pulss gan par aukstu bija 158, bet tas normāli, par to es nepārdzīvoju! Tgd jāgaida sniegs, lai varētu arī paslēpot...
Esmu gatavs atgriezties un samalt dažu miltos :D tā, lai aiz manis paliek putekļi, lai par mani runā mani darbi :P
Turās visi un davai trenēties... Hoho ho Ziemassvētki nāk, piedošanas un cerību laiks?!? Velns viņu zin.