pirmdiena, 2010. gada 20. decembris

O-klubu futbols 2011

Šogad pēc Mārtiņa L. uzaicinājuma uz futbola turnīru, biju nolēmis, ja reiz spēlēšu, tad spēlēšu ar savu komandu OK "Alūksnes" vārdā. Jāsaka uzreiz, ka pirms pieteicu komandu ilgi un dikti tiku taujājis Mārtiņam vai tas spēlētājs drīkst spēlēt un vai tas drīkst spēlēt. Šķērslis visam bija tas, ka vairāki (4) ieplānotie komandas dalībnieki orientēšanos skrien "Horizonta" ietvaros, izņemot 2 džekus, kuri ir ņēmuši dalību vairākās lielākās sacensībās, tai skaitā Kāpas 3dienās un šī gada Klubu stafetē, kā rezultātā neviens no viņiem nebija reģistrēts ODB, jo LK kopvērtējumu nevāc un tas nav bijis vajadzīgs. Sarunājot ar Mārtiņu visu kas un kā, 2 nedēļas pirms turnīra norises noreģistrējām trūkstošos cilvēkus ODB, lai viss būtu legāli! Lai pierādītu, ka visi viņi ir skrējuši nosūtīju Mārtiņam arī linkus uz rezultātiem un viss bija kā nākas.
Turnīram īpaši negatavojāmies, jo es ar Ati atrados Jelgavā, viens džeks Rīgā, pārējie Gaujienā. Lai atsvaidiznātu iemaņas futzālā, aizstaigāju 2x uz LLU treniņiem, kur konstatēju, ka vecie buči ir galīgi slīdīgi un ar tādiem spēlēt nevar, tāpēc lietderīgi izmantoju Nike kalnu maratonā laimēto dāvanu karti un iegādājos jaunus Nike apavus. Nepatīkams bija fakts, ka vakarā pirms turnīra norises Madona atsauca savu dalību no turnīra un nepaspējām noinformēt savējos, ka 1.spēle ir stundu ātrāk, jo izlasīju ziņu tikai 9:00 no rīta. Tāpēc sarunājām ar Mārtiņu, ka 1.spēli pārcelsim uz leju. Mēs Spuņciemā ieradāmies krietni laicīgi, jo no Jelgavas jau nieka 45min ko braukt. Ar Ati notiesājām spēli un bija laiks doties pašiem laukumā. Pārējā komanda ieradās 5min pirms spēles un steigā devāmies laukumā.
1.spēlē piedzīvojām neparedzētu zaudējumu ar 0:1 pret Ozons II, ar lielisku vārtu guvumu izcēlās turnīra organizators Mārtiņš. Uzreiz pēc šīs spēles sekoja nākamā pret lietuviešiem OSK "Sakas". Negaidītais zaudējums un neisildījušies komandas biedri, noveda pie vēl viena nepatīkama zaudējuma, šoreiz jau ar 0:3, bet jāatzīst, ka leiši spēlēja ļoti labu aizsardzības futbolu un praktiski 100% izmantoja savas iespējas, kamēr mēs sitām pa vārtu stabiem... Pēc šīs spēles bija viela pārdomām un pietiekami daudz laika, lai sarunātu kā spēlēsim un ko darīsim laukumā. Nākamā spēle bija pret OK "Ogre", zinājām, ka šī spēle obligāti jāuzvar, ja gribam iziet no grupas. Spēle izdevās diezgan viegla un guvām savu pirmo uzvaru ar 4:0 (kas vēlāk izrādījās vienīgā), laukumā uzlaidām arī Ģenerāli, kuram bija 2 labas iespējas izcelties, tātad tas ir noticis - Ģenerālis ir debitējis arī futbolā, jo sirdij tuvāks viņam tomēr ir sporta veids, kurā bumba jāmet grozā. Mācoties pamatskolā atceros viņa sapņus par trenēšanos Valda Valtera basketbola skolā ;) iespējams, ka viņa karjera šajā sporta veidā arī būtu tik pat teicama, kā orient sportā. Nu bija palikusi pēdējā spēle apakšgrupā pret visnotaļ spēcīgo OK "Kāpa" komandu. Sākums izdevās pietiekoši labs un izvirzījāmies vadībā ar 2:1, tomēr beigās nācās samierināties ar zaudējumu 2:3, fantastiski skaistus vārtus Kāpas labā guva Ainārs Lupiķis. Zaudējot šo spēli, bez lielas rēķināšanās zinājām, ka 1/4finālā pretī nāks leiši. Spēlei noskaņojāmies maksimāli labi, kontrolējām spēles gaitu un radījām pietiekoši daudz vārtu gūšanas iespējas, kuras diemžēl nespējām realizēt. Viena niecīga tiesneša kļūda un leiši to izmantoja savā labā, gūstot vārtus. Pēc tam sekoja mūsu spiediens, leišiem atsitoties un ik pa reizei uzbrūkot arī mūsu vārtiem. Vēl viena strīdīga epizode bija tad, ka leitis savā soda laukumā nospēlēja ar roku, bet spēlētājs pret tiesni atradās ar muguru un no sava skatu punkta tiesnesis to nepamanīja. Pašās spēles beigās nopelnījām soda sitienu, tika adresēta ļoti asa piespēle Atim, kurš sita apmēram no 1m attāluma, bet nereālo izdarīja viesu vārtsargs, bumba jau par 30% bija šķērsojusi vārtu līniju, kad viņš pamanījās to atsist..Sāpīgs zaudējums 1/4finālā, pēc tam jau vairs nebija ne motivācijas, ne cīņas gribas un spēlē par 6.vietu pret OKZK komandu piedzīvojām vēl vienu zaudējumu, jo izvirzoties vadībā ar 1:0 vārdu tiešajā nozīmē sākām dzīt muļķi, par ko OKZK spēlētāji lika mums samaksāt un uzvarēja ar 3:1. Debijas gadā ieņēmām 7.vietu (dalītu) 11 komandu konkurencē. Visi rezultāti pieejami šeit. /Paldies par bildēm Ingai Grendei/
Katrā ziņā liels paldies turnīra organizatoriem, jo zāle bija ļoti piemērota futbolam, bija gan fani par mums, gan pret mums, bija emocijas un zaudējuma rugtūms. Prieks, ka finālā leišiem vienīgo zaudējumu turnīrā sagādāja Ozons I, tātad ceļojošo kausu paturot savā īpašumā un atzīmējoties ar lielisku debiju orientešanās pasaulē. Nepatīkamu dara fakts, ka 1/4 fināla spēle kājās iebrauca leišu spēlētājs un šodien labās kājas ikru muskulis joprojām ir ciets un pārvietoties varu tikai ar lielām sāpēm, bet tāds ir sports. Nākošgad, iespējams, tiekamies Jelgavā ;)

pirmdiena, 2010. gada 13. decembris

Ozolnieku ziemas skrējiens 2010

Pagājis kāds laiciņš, kad neko neesmu ierakstīji savā blogā. Pa vecam nekas nav mainījies. Nu jau kādas 3 nedēļas ļoti cītīgi mācos daudz kas ir izdarīts, bet daudz kas vēl darāms, lai sesiju nokārtotu sekmīgi un vajadzīgajā termiņā. Neskatoties uz mācībām treniņi nekur nav pazuduši. Pēc Ventspils-Jūrkalnes nometnes nākošās 2 nedēļas ļoti cītīgi notrenējos un ar paveikto esmu apmierināts par 95%, tad iepriekšējā nedēļa bija atpūtas nedēļa, kurā 1dien pēc VFS sāku nelāgi justies un 3dienas nomocījos ar vēdera vīrusu.
Sacensību aktivitātēs iestājies diezgan liels tukšums, tāpēc nolēmu, ka 7dien - 12.decembrī - jāņem dalība Ozolnieku ziemas skrējienā 2010. Uzreiz jau bija skaidrs, ka izvēlēšos garāko distanci 15km (3 apļi pa 5km). Iečekojot iepriekšējā gada rezultātus, biju ļoti pārsteigts par Māra Pakārkļa uzrādīto laiku 52'16'', kas lika gana ātri un man īsti ne pa spēkam šajā gadā. Pirms starta īsti nevienu cilvēku nepazinu, izņemot Rižiku, bet pirms starta noskatījos, ka ir kādi 3-4 skrējēji, kas tiešām izskatās pēc skrējējiem, nerunājot par Seļivanovu, kurš atkal startēja šortos un tādā vieglā krekliņā - viņam laika nesalst... Startu paņēmu bez problēmām un aizskrēju visiem diezgan pa priekšu pirmos 500m, likās vai tad tiešām nebūs neviena, kas tur līdzi. Te tev nu bija. Drīz tas pats Seļivanovs parādās tuvumā un dzirdu, ka tuvojas viens džeks, kuram kabatā skan mūzika, izrādās Kaspars Tūbelis, kurš nu pat Florencē maratonu noskrēja 2h:42min.. Skatos, ka konkurentiem diezgan slīdz kājas, bet es ar Ice bugiem esmu normāls kings.. ja uz trotuāra viņi pieklājīgi skrēja un skrēja man garām, tad uz grantētā ceļa, kas bija aptuveni 2.5km katrā aplī, es jutos daudz drošāk, bet tik un tā nācās ļoti skatīties uz kājām, jo ceļš bija nenormāli bedrains, lieki piebilst, ka visa trase bija sniegā - sniega putrā. Pirmo apli veicu kopā ar Tūbeli, 3.v. džeks bija nedaudz iepalicis. Otrā apļa sākumā jūtu, ka pieskrien viens klāt un aizskrien pat man garām, uzreiz iesēžos viņam astē, jo netaisos tā vnk palaist prom. Izrādās, ka tas ir pagājušā gada absolūtais čempions - Pakārklis. Temps nedaudz pieaug uz trotuāra, bet grantētais posms palicis daudz sliktāks. Otro apli tā arī skrienam trijatā, 4.v. skrienošais Seļivanovs atpaliek aizvien vairāk. Pēc 2.apļa Pakārklis nedaudz pieber ogles, es turu līdzi, bet Tūbelis strauji iepaliek, pie Ozolnieku skolas arī es sāku iepalikt, bet līdz beigām kādi 3km..uz grantētā ceļa mēģinu nedaudz uzskriet ātrāk, lai atkal noķertu viņu, bet īsti klāt netieku, jo jāapdzen ļoti daudz atpalicēji, kas nozīmē, ka jāiekāpj sniegā vismaz līdz puscelim..Nonākot uz trotuāra zinu, ka līdz finišam mazāk par 1km..atstarpe aptuveni 50m, pagriežoties uz finišu sāku finiša spurtu, strauji sāku tuvoties Pakārklim, bet atkal atpalicēji un vēl nesaprotams auto, kurš nezin kur braukt un nākas no domas par noķeršanu atteikties, jau īsti nav variantu.. tā nu finišēju ar laiku 58'48'' (1.aplis 19'33''; 2.aplis 19'41''; 3.aplis 19'34''), tāpēc esmu apmierināts, jo pirms starta biju domājis ka pa 1h jānoskrien, k-gan organizatori teica, ka zem stundas nevarēšot šodien noskriet. Pakārklim zaudēju 13'', jo pēdējos 50m atmetu tā pa īstam..Gandarījums pa skrējienu ir un galu galā sanāca labs tempa treniņš, jo sen neko ātrāku par 4min/km nebiju skrējis. Galu galā 2.v.absolūti un 1.v. V-18 grupā :) Rezultāti šeit un video no sacensībām šeit.
Šonedēļ sākšu skriet 2x dienā, jo apjoms ir jāvāc un 7dien plānota dalība O-klubu futbola turnīrā, šoreiz ar savu komandu OK"Alūksne", kurā apvienojušies amatieri un profesionāļi orientieristi, kas spēlē arī futbolu, cits vairāk cits mazāk. Pagaidām viss!