piektdiena, 2010. gada 26. novembris

The course of the year 2010: Jukola

Jau uzreiz pēc Jukolas apzinājos, ka šī bija viena no vissarežģitākajām un fiziski prasīgākajām Jukolas stafetēm, kurās biju startējis, bet tad man nemaz ne prātā nenāca, ka tieši Jukola varētu izpelnīties 2010.gada distances titulu un izdarīt to ļoti pārliecinoši. Ļoti interesanti un aizraujoši ir papētīt citu cilvēku veikumus, kuri ir salikuši savus ceļus no GPS, brīžiem kļūdas ir vnk ārprātīgas. Protams, man Jukola atsaucas ar dalītām jūtām, jo stafetes sākumu iesāku vnk izcili, bet tad uz 7KP uztaisīju MEGA kļūdu, kas maksāja 8min.. ja skatās pirmo etapus iekš GPS, tad ļoti viegli saprast, kāpēc es tur kļūdījos, jo skrēju kopā ar Kalevan Rasti un Halden SK, bet viņi kļūdu saprata... viennozīmīgi arī es balsoju par Jukolu, kā gada distanci.
Interesants ir fakts, ka TOP5niekā vēl ir 2 distances, kuras esmu veicis, tā ir 4.vietā esošā POM2010 3.diena. Tieši šo dienu es veicu ļoti mierīgi un man īpaši sarežģīts nekas tur nelikās, bet nu jā, ja veiktu distanci kārtīgā sacensību tempā, tad domāju, ka kļūdas būtu un daudz, jo apvidus ir ar pietiekošu micro reljefu.. tā pat arī tiku skrējis SM vidējo distanci (5.vieta), kur gan skrēju B finālu, bet daļa KP sakrīt un apvidus tas pats. Tad biju diezgan labā formā un arī daudz kļūdu nebija, bet apvidus bija pietiekoši sarežģīts un fiziski prasīgs. Bet visā visumā man patika.
Nevar nepieminēt 2.vietā esošo Norvēģijas čempi garajā distancē. Man personīgi tādā apvidū būtu ļoti grūti orientēties un vēl tie lielie kalni. Tur vajag specifiski gatavoties, lai uzreiz redzētu labākos ceļa variantus uz KP. Interesanti ir skatīties GPS ceļus.. un jā visbeidzot 3.vietā ir PK posms Francijā, šoreiz W21 grupas distance.. par Franciju ir daudz dzirdēts un kartes pētītas, bet tādā apvidū skrējis neesmu un īpaši komentāros izplūst neesmu kompetents, bet nekas viegls tur nav un nebūs.. Tā kā ir kur augt un tiekties. ;)
Tiekamies mežā!

svētdiena, 2010. gada 21. novembris

Tas ir noticis

Pēc Siguldas kalnu maratona sākās man atpūtas periods, kas nozīmēja to, ka skrienu cik gribu un kad gribu, paralēli paspēlējot bumbu spēles, ejot uz svaru zālīti un pāris reizes kārtīgi atlaižot. Pa vidu visam pabiju arī Horizonta noslēguma pasākumā, izrunāju aktuālos jautājumus ar Vilni un tā...
Ar šonedēļu biju nolēmis sākt sevi mocīt un skriet pēc izstrādātā treniņplāna. Plānus nedaudz izmaisīja lāpu skrējiens, iekš Sutdentu dienām, kur LIF (Lauku inženieru fakultāte) izcīnīja 3.vietu, komandā 5 cilvēki, katrs veic 450m garu etapu, īstenībā nedaudz garāku.. Skrēju visnotaļ orientieriskā komandā, kopā ar Ati D., Ilzi un Ievu, piebiedrojās viens izbijis slēpotājs.. Jāsaka, ka par skrējienu uzzināju 3h pirms tā un biju jau paspējis iziet 15km treniņā 4:40 min/km..žēl, ka pašā finišā zaudējām 2.vietu, uz kuru pacēlāmies pēc manis veiktā etapa, kuru uzsāku 4.vietā..1.vieta nebija aizsniedzama.
Pēc tam 3dien devos uz Saldu, lai ar OK Saldus klubu 4dien uzsāktu 1.treniņnometni jaunajai sezonai. Dzīvojām Jurkalnē pie Ivara Valtasa. 18.novembrī aizvadījām 3treniņus. Pirmo OS poligona kartē Ventspilī Piejūras kempinga apkaimē, pēc tam intensīvu vingrošanas/aerobikas nodarbību LSPA absolvējušas trenerītes vadībā, teikšu kā bija - bija ļoti smagi vairāk kā1h no vietas lēkāt un izpildīt visus vingrojumus. Pēc tam vakarā devāmies vnk paskriet gar jūru un kārtīgi relaksējāmies pirtī, lai no vingrošanas nesāpētu muskuļi-citam palīdzēja, citam nē.
Nākošais rīts sākās ar rīta rosmi gar jūru, kuras krastos jau bija ļoti daudz bušu kārojoši makšķernieki. Pēc tam skrējām taurenīšus Pumpaskalna kartē, kur mums pievienojās Kristaps ar Žeņu. Mans mērķis bija visus taurenīšus veikt nemainīgā ātrumā, vienu taurenīti gan pamatīgi saraku...Bet treniņš visnotaļ ļoti patīkams. Vakaru nobeidzām ar ļoti intensīvu treniņu pa tumsu vnk skrienot pa meža takām un ceļiem Jūrkalnes apkārtnē. Jāsaka gan, ka tas nebija vakara noslēgums, jo bija ar nakts treniņš..
Pēdējo nometnīnes dienu es kopā ar Žeņu iesāku ar aizskriešanu līdz jūrai, kur atkal priekšā jau makšķernieki, daži devās mājās, jo jūras krastā bija pabijuši visu nakti, tad butes labāk ķeroties.. Nobeidzot nometni skrējām līniju Īvandē, šis apvidus man ir visnotaļ nepatīkams, jo tur nav izdevies noskriet labi.. Treniņu iztraucēja medienki, kuriem viens masts bija tieši tur, kur mums gāja viena līnijas cilpa, to nācās neskriet, bet krietnu stundu noskrējām pa apvidu, kurš ir kļuvis vēl neskrienamāks, jo apakša ir pilna ar zariem un retinātiem kokiem..
Par nometni paldies OK Saldus un visiem dalībniekiem, kuri tajā piedalījās. Forši pabūt kompānijā un aprunāties, tā teikt neiziet no aprites. Motivācija nekur nav zudusi, tikai pieaugusi. Šonedēļ izvirzīto treniņapjomu izpildīju ar nelielu uzviziju + biju 2vos VFS treniņos, kas sastāda vēl 2.5h klāt. Eju pareizajā virzienā, lai varētu izvirzīt augstākus mērķus. Turpmāk nekas interesants neplānojas, drīz vajadzētu sekot analīzei par pagājušo gadu, galvā tas jau ir noticis un varbūt tāpēc arī man nemaz to negribas uzrakstīt..Pagaidām viss!

sestdiena, 2010. gada 6. novembris

Sikspārņu nakts nolidota

Šogad jau 3x pēc kārtas ņēmu dalību orientēšanās-piedzīvojumu sacensībās Sikspārņu nakts Kuldīgā, ko rīko TOK TAKA. Ilgi nevarēju nokomplektēt komandu, jo Atis D. iedzīvojies traumā, Laura arī vēl nav atguvusies pēc traumas, Kristai citi plāni.. tad nu beigās novienojāmies, ka startēšu kopā ar Andi Rešķi un vienu jauno OK"Saldus" talantu (kura vēl gan par talantu jāizaudzina)-Sabīni. Tā kā šogad komanda nelikās tik stipra kā iepriekšējos gados, tad nolēmām vnk jautri pavadīt laiku. Startējām sportisko sikspārņu grupā ar starta laiku 19:00.
Šogad tika mainīts sacensību formāts un dalībnieki pēc iesildīšanās uzdevuma veikšanas, saņēma pamatkarti ar 12KP, kurus varēja apmeklēt brīvā secībā + bija vēl 8 papildus KP, kuru atrašanās vietu varēja uzzināt tikai nonākot pamatKP. Rezultātā uzvar tā komanda, kura savākusi visvairāk KP un pie vienāda gadījuma, kura izdarījusi to visatŗāk. Vēl bija viens bonusa punkts par to, ja secībā tika apmeklēti papildus KP ar numuriem 58-59 vai 59-58.
Iesildīšanās uzdevumā kooperējāmies ar otru OK "Saldus" komandu sportisko sikspārņu klasē, lai viss ietu raitāk. Tā arī notika un pamatdistancē devāmies jau ar 1.5' pārsvaru pār nākošo komandu. Izvēlējāmies atšķirīgu taktiku - mēs apmeklējām KP pretējā secībā nekā Ata Rešķa komanda - to darījām ar nolūku, lai nevienā KP nebūtu jāgaida uz uzdevumu izpildi. Izrādījās, ka mēs izvilkām laimīgo lozi, jo devāmies tādā virzienā, kurā citas komandas nedevās, tāpēc nevienā uzdevumā nebija jāgaida, toties citām komandām nācās gaidīt rindās, šogad bija arī jauninājums, ka ārā neņēma gaidīšanas laiku, jo atzīmi SI stacijā varēja dabūt tikai pēc uzdevuma izpildes.
Distanci veicām pieklājīgā ātrumā, vadoties pēc Sabīnes pašsajūtām. Lielu aizķeršanos uzdevumu izpildē nebija, ja nu vienīgi tas, ka Sudoku mīkla īsti nepadevās un dz/b kopnē nevarējām sākumā atrast papildus KP, kā arī bijām nepareizi saskaitījuši tiltiņus pār Alekšupīti un ilgi meklējām vienu papildus KP ne tur...Tiku pie iespējas līst 5m augstā kokā, lai atzīmētos SI stacijā, atcerēties bērnību un pastaigāt ar koka kājām, laisties no Kuldīgas skatu torņa alpīnistu uzkabē un vēl šo to interesantu..Arī bonusa punktu izpildījām, jo apmeklējām papildus KP vajadzīgajā secībā, tas gan laika ziņā iecirta lielu robu, jo skatoties pēc splitiem pārējām komandām iezaudējam padaudz laika šajā etapā.. bet nonākot finišā uzzinājām, ka esam 1.komanda vispār, kas sasniegusi finišu un vēl ar max punktu skaitu.. Apsteidzot tiesnešu prognozes par veselu 1/2h, jo finišā rezultāts bija 1h:59min:43sek. Ilgi gan nebija jāgaida, jo pēc 22sekundēm finišējā arī OKZK komanda. Beidzot ar trešo piegājienu izdevās uzvarēt, tieši tad, kad to neplāno, jāsaka gan, ka komandu skaits šogad tāds pamazs, bet viennozīmīgi distance bija izveidota pietiekoši ātra, jo nebija jāgaida uz uzdevumu izpildi un nevarēja paspēt nosalt. Paldies TOK TAKAI par interesantajām sacensībām! Paldies Sabīnei, ka piekrita skriet ar mums un ķert piedzīvojumus.
P.S. vakara gaitā relax pasākums Saldū iekš ceha, ar grupu Pašizgāzējs, spēlējot pokeru :)
Tagad neliela atpūta no domām par skiešanu, pastaigāšu uz zālīti, vingrošanu un varbūt uzspēlēšu bumbu. Sezonas rezumējums arī k-kad sekos.