pirmdiena, 2013. gada 1. aprīlis

Season opening

Pēdējā sagatavošanās sezonai ir veikta ar divām kārtīgām treniņnometnēm. Marta vidū pabijām jaukā kompānijā Ventspilī, kur ocamp.lv bija sarūpējuši ļoti efektīvus tehnikas treniņus, gandrīz ideālos bezsniega apstākļos. Liels paldies Anatolijam un Mārtiņam par to.
Tālāk mani ceļi veda uz Zviedriju, kur biju 10dienu ilgā treniņnometnē ar diviem startiem zem IKHP vārda. Tā kā biju aizbraucis trenēties, tad nenotika nekāda treniņu pakārtošana sacensībām.
Pirmais mačs bija WRE Kvillebyns klassiska garajā distancē, kura notika 2016.gada WOCam līdzīgā apvidū. Kopumā sacensībās pozitīvas, jo sniega vispār nebija, vietām uz nogāzēm tikai ledus. Distances sākums nepadevās, jo grūti pēc tik ilga pārtraukuma pārorientēties uz 1:15000 karti ar 5m horizontāli. Vairākas kļūdas uztaisīju, meklējot KP pa zemu vai augstu uz nogāzes. Vēlāk izdevās ieskrieties un iztikt bez lielām kļūdām, vienīgi ceļu varianti nebija tie optimālākie. Rezultāti, winsplitiNevar nepieminēt Kalvja izcilo sniegumu un visu pazemošanu šajās sacensībās!
Turpinājumā treniņiem bagāts nedēļas sākums (orientēšanās, slēpošana, skriešana un baseins), tāpēc uz nākošo sacensību startu - 7mannas stafeti - nebiju svaigs kā gurķīts. 
Man tika uzticēts 1.etaps pa nakti 1.komandā (komandas numurs 5). Uzdevums bija noskriet stabilu skrējienu un atnākt pirmajā barā, nevis mēģināt uzvarēt 1.etapu. Tā arī skrēju un jau pēc pāris KP biju izvirzījies līderbariņā, kur skrējām 4džeki, no kuriem 2 ātri atplīsa un es paliku kopā ar OK Orions 1.komandu. Pārsvars pār sekotājiem bija sasniedzis jau 40'', kad uztaisījām kļūdu vienu KP pirms skatītāju punkta uz 1'15'' un nu nācās iedzīt. Iedzīt īsti neizdevās un netika izvēlēti arī labākie ceļa varianti, kā rezultātā nesanāca finišēt pirmajā grupiņā, bet gan 1'40'' aiz un astotajā pozīcijā. Kopumā stabils skrējiens, par kuru sūdzēties īsti nevar. Komanda nocīnījās zvērā un likās jau, ka uzvara ir rokā, kad Kalvis pēdējā etapā pie skatītāju KP parādījās priekšā O.Kratovam 41'', bet tomēr ukraiņu cerība beigās izrādījās spēcīgāks. Nevar noliegt, ka rezultāts ir ļoti labs, jo šogad startēja krietni vairāk spēcīgu klubu ar labiem sastāviem. Rezultāti.
Pēc zolīdās nometnes Zviedrijā ar startu Lieldienu Balvas sprintā sezonu atklāju arī Latvijā. Sajūtas ne tuvu optimālākās, jo uzkrājies gan nogurums no treniņiem, gan ceļošanas. Pēc ilgāka laika izdevās atbilstošs sprinta skrējiens, kur nedaudz laiku zaudēju beigu daļā, ko varētu izskaidrot ar šī brīžā attiecībām ar ātruma noturību. Kopumā kļūdās ~25'', kas liedza ieskriet labāko 3niekā un nācās samierināties ar 5.vietu ļoti pieklājīgā konkurencē. Uzvarētājām Artūram zaudēju 43''.
Ātrākie Lieldienu Balvā 2013
Nākāmie plāni saistīti ar Kurzemes pavasari, kur vieglu pastaigu nesola ne konkurence, ne ziemīgie laikapstākļi. Skumīgi ir tas, ka laika prognoze arī turpmākājai nedēļai nesola neko spīdošu. Nekas cits neatliek kā turpināt trenēties!

Nav komentāru: