trešdiena, 2008. gada 30. jūlijs

Saņēmos lai uzrakstīti šo to :)

Ir pagājis ļoti garš laiks kopš pēdējās reizes kad k-ko ierakstīju savā blogā, bet nu saņēmos, daļēji pateicoties arī vienai meitenei [Jā LĪGA tā esi tu]!
Īsi uzrakstīšu kā tad man ir veicies sacensībās no EOC tūres:
15.jūnijs - Jukola, FIN - Tampere. Visu nedēļu man bija prakse Jelgavā, pēdējā lieta lai pabeigtu I kursu, tad nu trenēties īpaši nesanāca, jo dažas dienas strādājām vairāk par 12h dienām...Uz Somiju devos 5dien no rīta, vakarā aizvadot treniņu kartē netālu no centrālās stacijas Tikorila, kur mēs ar Kritstu bijām izmitināti. 6dien devāmies ar Pihkaniskat elites bosu uz sacensībām. Pēc 3h brauciena bijām galā...iekārtojāmies, izstaigājām sac.centru, aizlienējo treniņkarti no Saldus kluba pārstāvjiem un kopā ar kluba biedru Tomiju devāmies treniņā...treniņš sanāca pagarš, bet bija labs...nomazgājos, pāēdu un devos pagulēt, jo šogad bija paredzēts ka skriešu 2.etapu, kas nozīmēja pilnīgā tumsā...Starts tika dots un pēc 50min sāku iesildīties...jutu ka joprojām sāpēja treniņā (pirms nedēļas) iestieptais muskulis! Bijām cerējuši ka džeks kas veica 1.etapu (Erka, kurš junioru vecumā skrēja Somijas čempjos krosā, bet no orient aizgāja un tgd pievērsies Adventure raidiem), iznāks augstāk, bet galā vien 269.vieta...sāku skriet es..sākums ļoti vnk un līdz 5.0 km esmu komandu pacēlis augstāk par 40.vietām, bet tad sekoja lielāka kļūda distancē (~5min) un atkal atkritu...KP biju nogājis garām 5m, bet nebiju to ievērojis...pēc kļūdas uzkāpināju tempu un atkal pamanīju džekus ar kuriem kopā biju skrējis sākuma...tad mani pieķēra viens lietuviešu sportists no Hellām ar kuru 2vatā kurinājām ļoti augstu tempu un nākošajā starpfinišā uzvarētājam zaudējām tikai 30sekundes...un komandu biju ievilcies jau pirmajā200! nelielas kļūdiņas distances beigās (kopā ~5min), kas neļāva finišēt augstāk par 182.vietu, bet vienalga biju komandu pacēlis par 87.vietām :)...bet varēja būt krietni labāk..bet nekas bija vērtīga pieredze, jo prakstiski sākuma un beigu daļu veicu viens un lielā tempā...nākošie 2 skrējēji komandu vēl pacēla par 28.vietām un pēc pirmajiem 4.etapiem bijām 154.vietā! Pēc tam gan mums nebija tie labākie spēki, jo daži džeki bija notraumējušies, bet tik slikti nemaz negāja un pagājušā gada rezultātām (199.vieta) zaudējām 29.vietas un finišējām 228.vieta, kas ir diezgan labs panākums, skatoties uz to kāds bija sastāvs! Somi bija apmierināti ar manu startu :)
Nākošais starts bija 21.jūnijs Alūksne Open! Uz to īpaši negatavojos, jo vēljoprojām bija prakse. Sacensībās nostartēju normāli, nebūtu bijusi kļūda uz 2Kp vairāk kā 4min tad būtu bijis 3niekā stabili. Stūlba kļūda sanāca, bet ko darīt...beigās paliku tikai 6.vietā uzvarētājam zaudējot 5min. Rezultāti šeit.
Pēc tam sekoja Kāpas 3dienas, kurām biju uzstādījis mērķi uzvarēt, bet dodoties uz sacensībām sapartu, ka īsti "cirtējs" nebūšu, jo gan 2 nedēļu prakse, gan dz.d. organizēšana + treniņi, bija paņēmuši daudz spēka. Kāpa šogad notika Ventspilī - pirmās 2vas dienas bija kartē, kur notika Eč garās distances fināls, varu teikt ļoti interesants apvidus! 1.diena - garā distance...sākums ritēja kā pa diedziņu, nelielas minstināšas dažu KP rajonos, bet KP ņemas labi...tad sekoja 2 etapi pa ceļu, kas mani laikam iemidzināja, jo pēc tiem bija jāiegriežas kartes grūtakajā daļā, ko es saucu par tuksnesi...noskrēju gar ezeriņu un tuksnesī iekša - kļūda uz 5min - cēlonis nenokontrolēju ieeju tuksnesī un virzienu....pēc tam sadusmojies skrienu ļoti ātri un gandrīz visi atlikušie etapi man uzvarētu, bet ko tas maina, ja bija zaudēts pa daudz..pēc pirmās dienas 3.vieta un zaudēju 4:32 uzvarētājam...2.diena tajā pašā kartē, vidējā distance - it kā mana mīļāka distance, jo LČ individuāli tieši šajā distacē ir izcīnītas visvairāk medaļu. Jau ar pirmajiem metriem skrienu ātri, KP ņemas...jāatzīst gan ka man bija viena no pēdējām starta min un distances otrā daļa vijās gar Irbes upes krastu, kur garajā zālē bija iemītas pamatīgas vagas...bet sākumā tāpat paspēju drusku uzkļūdīties...pēc tam pa vagām skrēju kā nenormāls...bet atkal uzkļūdījos vairāk par 1min...bet ātrums nekritās un beigās uzvarēta diena...rezultātas gan neapmierināja jo varēju kādas 3min ātrāk, kas būtu devis jau pirmo vietu kopvērtējumā...bet nekas - pārliecinājos, ka ātrums man ir labs...pēc distances devos uz telti, lai atpūstos jo biju paredzējis startēt ari sprinta distancē, kas šoreiz bija ar Micro-o. Šeit man galvenais uzdevums bija skriet pēc iespējās ātrāk, neskatoties cik kļūdas būs MICRO-O...Sākums padevās lielisks un orient daļu veicu labi, līdz Micro-o uzvarētājam nzaudēju daudz...Micro-o gan no 6KP 4!!!!!KP atzīmējos nepareizi, bet tas bija tikai ātruma dēļ un lielo fanu pūļu iemesls, jo nedomāju ko daru, tikai skrēju un atzīmējos...jāpiezēmē ka pēc laika biju izvirzījies 4.vietā, ko gan līdz beigām zaudēju un biju 9. ātrākais, bet kopā ar soda minūtēm 14.vieta! Atkal pārliecinājos, ka ātrums pietiek, pat 2viem startiem vienā dienā!
3.diena pamodos, un jau jutu, ka nekā nebūs..slikta dūša, liels nogurums..laikam biju sevi pārvērtējis...un vēltas brieža gaļas sašļiks, ko vakrā ēdām...lai nu kā, 3.diena bija ļoti smaga - lieli kalni un gara distance...spēka nebija galīgi, daudz kļūdu uz noguruma rēķina un mani pieķēra Atis par 10min...mēģināju turēt līdzi, kas arī bija ļoti grūti..beigās jau finišēju un kopv.pat nosargāju 3.vietu, par ko biju gandarīts. Pilnie Kāpas rezultāti šeit. Balvā saņēmu milzīgu Asics somu par ko arī biju priecīgs :)
2.dienas uzvarētāju apbalvošana - Kāpa 2008

04.-06.07. 3dienu stafetes Igaunijā - Ilvestiāde. Ar OK Alūksnes iniciatīvu un atbalstu nolēmām izveidot jauniešu komandu šīm stafetēm un tā nu es ar abiem brāļiem Dandeniem devāmies cīnīties elites grupā somu, krieu, lietuviešu un igauņu komandām. 1.dienā visiem 3 etapiem bija kopējais starts...no savas komandas iznācu 1mais, jāpiezīmē, ka izdevās izcelt startu, kas bija galvenais uzd. pirms starta :D finišējot Tomam uzzinājām ka pēc pirmās dienam ieņemam 8.vietu no 60 komandām..nebija slikti. 2.diena pirmos etapu veicu es. Atkal izdevās starts un labi paņēmu 1kp, kas ļāva turēties kopā ar līderiem...skrēju kopā ar igauņu izlases sportistu Mareku Nōmu...pie 2KP ieraudzījām, ka k-kādā veidā tomēr viens sportists nedaudz mums ir priekšā, tā arī noķert viņu man neizdevās, kā vēlāk izrādījās tā bija jaunā igauņu zvaigzne Sander Vaher, pie skatītāju KP vēl viņu dzirdēju un skrienot garo etapu vēl arī redzēju, bet nelielas kļūdiņas distaces beigās, kā rezultātā viņš mani savinnēja par 3min...Pats iznācu 4.vietā, zaudējot vien Vaheram, Nōmam un jaunajam Keny Kivikas...toties ātrāk par WOC pabijušo Peeter Pihl...pats biju ļoti apmierināts ar skrējienu :) atsevišķi dienā izcīnījām 7.vietu, bet kopv. jorpojām atradāmies 8.vietā. Sev par mērķi bijām izvirzījuši iekļūšanu labāko 6niekā! 3diena - izšķirošā. Kā vienmēr 1.etapu veicu es, distance bija ļoti smaga un kalnaina, bet diezgan viegli skrienama. Sākums padevās labs...vienu brīdi pat izvirzījos vadībā, bet tad sekoja garais etaps, kam man nebija spēka un garām paskrēja i Nōms i citi...pie skatītāju KP it kā biju 4.vietā, bet priekš pēdējiem 2km spēka nebija daudz un finišēju 8.vietā TIKAI 1:24min aiz uzvarētāja Nōma! Šodien arī izpildījām savu uzdevumu, ieskrējām 6niekā gan dienā, gan kopvērtējumā. Kas ir ļoti labs saniegums, ņemot vērā, ka Toms Dandens tomēr fiziski vēl nav gatavs cirpties elitē, bet uz to, ka viņš maz kļūdās viss iznāca, kā iecerēts :) tikām pie piemiņas balvām. Varu teikt, ja nākošgad būs šīs sacensības, būs jābrauc, jo tomēr ir diezgan interesanti 3dienas cirpties :) Rezultāti!

1.dienas STARTS Ilvestiādē

Pēdējās sacensības, kurās paspēju piedalīties ir WOC festivāls, šīs sacensības risinājās paralēli pasaules čempim Čehijā. Sacensības izvērtās grūtas, jo bija jāskrien 6dienas pēc kārtas! 1diena iznāca laba - kļūdas protams bija, bet man patika apvidus, ļoti smags uz 8,5km 360m kāpums, izcīnīju 3.vietu...2.-4.diena man neizdevās, iemesli visādi - kļūdas, printētas kartes, kas man nepatīk, vēdergripa...kā rezultātā tas mani atsvieda vien uz 6.vietu kopvērtējumā...3nieks it kā vēl bija aizsniedzams...5.diena - vidējā distnace...pirms starta pienāca Edgars un teica ka šī esot mana distance, smaga bet viegli skrienama un ar labiem orientierim, pēdējām piesaistem, tieši tas, kas man patīk...noskaņojos un startā nozvērējos skriet ļoti ātri..neskatoties uz to, ka 4dienas jau bija kapātas...saņemot karti tiešām redzēju, ka mana distance, skrēju ātri un izvirzījos vadībā...bet tomēr beigās spēka pietrūka lielajam kalnam, kurā pusi uzkāpu nevis uzskrēju un tad vēl 1min kļūda uz 3KP no beigām, kā rezultātā paliku 2.vietā uzvarētājam francūzim Thibautam zaudēju 2:03min, kā vēlāk izrādījās šis francis trenējas ikdienā kopā ar Thery un Gononu...pēc 5.dienas nelielas cerības uz troiku bija...6diena...pirms starta jutu, ka iepriekšē'ja dienā esmu kapāji, jo sāpēja visi dibene muskuļi...minūti aiz manis startēja francūzis..sākums distancei bija sarežģīts, skrēju lēnām, lai nekļūdītos un francūzis nepaskrietu garām..šis mani ātri noķēra un tālāk distancē devāmies kopā, viens otru uzkurinādami...līdz distances beigām bija palicis mazāk par 1,5km, kad jūtu francis iet kļūda..es eju savu variantu un esmu šim priekšā, bet tad kļūda izejot no KP un vēl neliela kļūda uz 40sek un priekšpēdējo KP...francis finišē 2:30 ātrāk par mani...neko darīt..pēdējā dienā esmu 3.vietā, zaudējot 1sek!!!! 2.vietai..bet kopv. ieņemu 4.vietu..čehiem bija interesanta scoring sistēma..punktu nevis laika summa..un vērtēja tikai 4dienas no 6ām...pēc kopējā laika man 3.labākais..varbūt pat 2tais..bet pēc punktiem tik 4.vieta..Rezultāti...ko darīt..jātrenējas...Čehijā guvu pozitīvas emocijas fanojot par LV izlasi Wocā...turpinam gatavoties Lč..


5.dienas FINIŠS WOC festivālā- 2.vieta

Tgd rakstīšu biežāk...
P.S. es solos vienmēr :D

7 komentāri:

līga teica...

Ieraudzīju un nobijos. Tu gadījumā nesēdēji visu nakti?! xD

Lasot radās kaut kādi jautājumi, šur tur sasmējos, bet tagad jau vairs neatceros kur un par ko, tā ka nav vērts pieminēt :]

Šodien darbā ņēmos ap latviešu literatūru un atradu vienu tādu 1971. gada grāmatiņu. Netīšām izlasīju beigas, tad tagad vien ķēros klāt sākumam.. (beigas bij labas)un tur bija tādi vārdi, kas tagad liekas pa tēmai - "Prasme pareizi sadalīt savus spēkus - tas labam skrējējam ir galvenais ikvienā distancē, kas garāka par 100 metriem. Jo bez šīs prasmes pat teicamas teorētiskās zināšanas taktitkā nav plika graša vērtas. Skriešanā sportisti bieži zaudē tieši tāpēc, ka distances pirmajā pusē pārāk izšķērdīgi iztērē spēkus, jeb, kā mēdz teikt, "izpumpējas", un tad, kad sākas izšķirošā cīna par pirmo vietu, elpa viņiem pēkšņi kļūst smaga, sirds, liekas, kāpj pa muti laukā un kājas vairs nespēj kustēties tik ātri, kā būtu vajadzīgs"..

Njā, tur ir par vienu meiteni, kas ir vieglatlēte un sasniedz labus rezultātus un kļūst sasodīti iedomīga, un tāpēc tiek izslēgta no komandas, tad mācās no kļūdām un tā.. Tik tālu vēl neesmu tikusi un ceru, ka grāmatiņa nepajuks kamēr tikšu līdz beigām. :)

Nu tad, lai izdodas teorētiski un praktiski mācēt sadalīt spēkus ;)

Jānis Kūms teica...

ō kāds paviesojies manā blogā..tikko tavā d-grāmtā šo to atstāju :p

un nē visa nakts nepagāja ;) tikai 1,5 h un viss mans īsais izklāsts bija gatavs :D

Eu baigi labais padoms...kas tā par grāmatu? mož man ar vajag izlasīt :)

līga teica...

nu jā, tur bija lai atnāku un izlasu, tad vēl uz e-pastu atnāca, tā ka man nekas cits neatlika kā nākt un atkal lasīt :D

grāmata saucas "Distance bez finiša", autors - Raimonds Pormalis. Es vienkārši nevaru, jau būšu tikusi pusē, bet tagad būs uz darbu jābrauc un bija jāpārtrauc lasīšana. Nu jau tā meiča sāk kavēt treniņus, jo sagribās uz kino vai dejām, tad vēl - viņai piedod visko tik tāpēc, ka viņa ir talantīga un atnes pilsētiņai slavu utt..Viņu jau brīdināja, ka, ja viņa tā turpinās, priekšā tiks mazāk talantīgas, bet centīgākas meitenes jo galvenais esot smags un sūrs dabrs, ne mirkli nenolaižot skatienu no nospraustā mērķa, bet ta jau redzēs kā viņa tur..

Varētu būt interesanti tev ar - tieši visi tie trenera padomi viņai, tās viņas kļūdas - drīzāk noderīgi.. un kā jau es te iepriekš rakstīju, jāsāk domāt par rosību starp grāmatu plauktiem lietderīgās vajadzībās, kuras kādam citam nes labumu :D sestdienas dienā...:D

Jānis Kūms teica...

Nu jā Līga..paldies par grāmtas nosaukumu ;) (FLOWER)

mēģināšu atrast.. mož man arī iepatīkas viņu lasīt :P

paldies ka apmekl;eji blogu.. :D

renchix teica...

Šitais man baigi patika - Toms Dandens tomēr fiziski vēl nav gatavs cirpties elitē. Sanāk, ka jūs abi ar Ati esat gan gatavi. Tā teikt, ar nepacietību gaidu nākamo sezonu, lai to redzētu savām acīm :)

līga teica...

:D tagad man uzrādīs manā blogā ( :D ), ja Tev te būs kas jauns, un tur apakšā bija rakstīts, ka būs, bet tad jau redzēs.:D

ps. tā īsti nebija meitnes pašas vaina, ka viņa kļuva iedomīga.. bet tās tik manas domas.. manas domas vēl - ka Tev ir izredzes atrast to grāmatu tik pat lielas, kā sūnu māju mežā :p bet nu - lai veicas :D

Jānis Kūms teica...

Renčik - fiziski tas nozīmē ka nevar paskriet.. ;) es teiktu ka mēs ar Ati tomēr paskriet varam vienīgā problēma ir orient..kas ir jātrenē un jātrenē..

Līga - ja es neatradsīšu tu vnk man iedosi :p