trešdiena, 2008. gada 19. marts

Pirmais raksts - nometne Saldū

Sveiki =)
Tātad šis ir mans pirmais raksts un uzreiz ķeršos pie lietas! Pateicoties tam, ka Jelgavā studēju vienā universitātē ar OK"Saldus" skrējēju Ati Rešķi, tad saņēmu uzaicinājumu piedalīties OK"Saldus" oficiālajā pirmssezonas treniņnometnē, kura notika pie Zebrusa ezera - "Niedrās". Turpat, kur pāgājušo gadu "Kurzemes pavasaris" un pirms tam arī Baltijas čempionāts garajā distancē.
Tā kā sezona tuvojas, tad šo uzaicinājumu pieņēmu un pēc garlaicīgi pavadītas 5dienas koju istabiņā 6dien no agra rīta devos uz Saldu, lai satiktu Ati un dotos kopā uz nometnes vietu! Atmiņas par šo apvidu bija ne visai patīkamas, jo iepriekšējās reizēs tur tika pieļautas ļoti daudz kļūdas un apvidus likās ļoti slikts.
Pirmais treniņš bija 6dien ap pusdienslaiku - distance 7,6 km ar SI atzīmēšanās sistēmu. Tā kā šis bija viens no retajiem orientēšanās treniņiem, tad nolēmām skriet to kopā ar Ati pēc principa, ka viens vada uz vienu KP un otrs uz nākamo, tā pamīšus, mainoties veicām distanci, kurā iztikām bez lielām kļūdām un laiks bija pieklājīgs (00:49:50). Laiks gan nelutināja, jo lija stiprs lietus, kurš vēlāk pārvētās arī par sniegu :D

1.treniņš

Otrais treniņš bija tās pašas dienas vakarā, atkal orient distancīte. Īsāka kā pirmā bet ar vairāk KP, tā teikt, lai spiestu strādāt ar kompasu. Šo distanci veicām katrs patstāvīgi un interesanti, ka rezultāts bija gandrīz identisks (5,3km 00:35:51 man un 00:35:40 Atim). Šī distance mijās daudz vairāk pa "zaļo" un bija krietni grūtāk pārvietoties, toties biju gandarīts, jo izdevās to veikt ar ļoti minimālām kļūdām.
Pēc nogurdinošās dienas bija pirtiņa un sakurināta ūdens baļļa (tie kas bija Kurzemes pavasarī noteikti atceras šo dīvaino baļļu ārā pie mājas). Tā nu visa vakara lielākā daļa pagāja pa pirti un baļļu. Vakaram beidzoties uzspēlējām arī zolīti :)
7dien bija paredzēts tikai viens treniņš, bet tāds garāks. 9,6 km orientēšanās distance. Šoreiz bija par to kartes daļu, kura bija krietni baltāka un vieglāk skrienama. Šodien biju nolēmis ''savinnēt'' Ati vismaz par 11sekundēm, tā teikt lai paskatītos vai varu arī paskriet...Bet tā kā uzzināju, ka Atim plānots lēnais treniņš, tad šis duelis izpalika, jo Atis distanci veica kopā ar Ilzi Cahrausu. Devos distancē viens un lielāko uzmanību pievērsu azimuta noturēšanai uz garākiem etapiem. Distanci veicu gandrīz perfekti, izņemot varianta izvēli garajā etapā un 2vas minimālas kļūdiņas. Distancē pavadītais laiks bija 01:04:09, kas, man liekas, ir pietiekoši labs laiks priekš šī apvidus!

3.treniņš

Domāju, ka pašlaik ar šo pietiks, jāsaka liels paldies Oskaram Zērnim par sagatavotajām distancēm un pārējiem, kas palīdzēja organizēt šo nometni ;)

Nav komentāru: