Lapas

pirmdiena, 2013. gada 29. aprīlis

Zviedrija II

Pavasara sacensību kulmināciju gaidīju jau kādu laiku – 27.-28.aprīlis Silva līgas atklāšana Zviedrijā (abas dienas biju pieteicis kā izlases kontrolsacensības) un vēl priekšā 10mila. Pateicoties subjektīvajam rangam pirmajā dienā jau automātiski tiku iekļauts E1 – konkurence praktiski tāda pati kā WOCā, iztrūkstot pāris spēcīgiem džekiem. Iemesls tam tāds, ka apvidus praktiski identisks kā būs WOCā Somijā garajā distancē. Pirmā dienā 17.4km, tika pielietota arī izkliede, kas sacensības padarīja aizraujošākas. Mērķis bija tehniski stabils skrējiens. Tas arī izdevās, kļūdās ~3’, kas ar laiku 1.49:17 ļāva ierindoties 55.vietā. Par skrējiena kvalitāti liecina arī tas, ka mani nenoķēra neviens, kurš startēja aiz, bet man izdevās noķert pāris džekus, kas startēja priekšā. Nevar noliegt, ka distances beigas normāli ‘peldēju'. Rezultāti šeit.
1.dienas kartes 1.daļa
1.dienas kartes 2.daļa
Uz 2.dienu sākumā biju iekļauts E2, kur bija paredzēta vidējā distance, bet biju arī rezervē uz E1. Svētdienas rītā tika paziņots, ka varu skriet E1 un atkal priekša garā distance 13.7km (arī izkliede). Šoreiz startam piegāju nedaudz savādāk (pateicoties starta pozīcijai), bet mērķis bija veikt tehniski labu un ātru skrējienu, cerot, ka nenobeigšos distances beigās. Distanci iesāku mierīgi, lai iegūtu pārliecību un ieskrietos, nedaudz gan sabakstīju sākuma daļu, bet pēc 3KP tā lieta aizgāja un spēju skriet praktiski maksimāli un precīzi. Ik pa laikam manīju un spēju izmantot Fredriku Johanssonu, kurš startēja 4’ aiz. Ceļā uz 15KP pamanīju arī Johanu Runessonu, kurš startēja 2’ aiz, tāpēc pēc 16KP uz ceļa nopietni uzspiedu, lai noķertu Runessonu un par pārsteigumu ieraudzīju arī F.J., kurš bija uzracis 17KP. Nopietni iespringstot uz ātrumu un kontrolējot orient darbības (uzdevums pirms starta, lai pielīdzinātos 10milas 1.etapam), izmantojot arī abu kļūdu uz 21KP spēju saglabāt kontaktu ar abiem zviedru izlases sportistiem. Pēc  kārtīga skrējiena uz 24KP, notika tas pats, kas iepriekšējā dienā, kad sāku atslēgties no realitātes un uztaisīju kļūdu uz 25KP, kur ceļa varianta izvēlē un nelielā kļūdā pirms KP atstāju 2’, kas maksāja vietu TOP10 vai tā tuvumā ar rezultātu 1.20:59 ieņēmu 19.vietu (kļūdās ~4’). Rezultāti šeit, GPS sekošana šeit.
2.dienas kartes 1.daļa
2.dienas kartes 2.daļa
Katrā ziņā esmu apmierināts ar abiem startiem, jo abās dienās praktiski izpildīju uzdotu uzdevumu pirms starta. Tagad atliek gatavoties 10milai, kur noteikti startēšu naktī, atklāts jautājums - 1.etapā vai garajā naktī.

***

Pēc sezonas sākuma Zviedrijā, atgriezos sniega pilnajā Latvijā, kur tomēr izgāju uz starta Kurzemes Pavasarī (2.dienu biju pieteicis kā Latvijas izlases kontrolsacensības). Pirmajā dienā, startejo beigās, sniegs īpaši netraucēja, bet otrajā dienā startēju kā viens no pirmajiem un jau uz 1KP sapratu, ka nebūs nekāda aršana. Arī orientēšanās nebija līmenī, tāpēc  distancē koncentrējos uz garā etapa realizāciju, kas izdevās par 100% (labākais laiks etapā). Pēc šīm sacensībam nekādus pārsteidzošos spriedumus izdarīt nevarēju, jo sniegs spēlēja lielu lomu.
Nākošais mērķītis bija izpildīt izlases krosa normatīvu 18.aprīlī, neskatoties kāda stavoklī būs Biķernieku trase, jo pēc tam citas iespējas man nebūs. Īpašu gatavošanos neveicu, jo normatīvs ir tāds (28.45), kuru ir jāvar izskriet jebkuram sevi cienošam sportistam, kurš pretendē uz WOC, praktiski jebkurā laikā. Neskatoties uz visai slikto trases stāvokli normatīvs krita diezgan viegli (28.24) un mierīgi varu koncentrēties uz gatavošanos svarīgakajiem startiem sezonas pirmaja pusē. 
Kross gan nepalika bez sekām, jo norāvu apaukstēšanos un Rīgas Kausu 1.dienā startēju jau pilnīgā vafelē un bez spēka (1.diena izlases kontrolsacensības). Loģisks iznākums – daudz kļūdas, nespēja sevi kontrolēt un nekāda kontakta ar karti. Tāpēc uz 2.dienu tika izstrādāta cita taktika, kas sevi attaisnoja un izdevās diezgan perfekts skrējiens, kur kontakts ar karti pazuda uz 40’’. Iznākumā 4.vieta dienā, kas kopsummā ļāva ierindoties 3’’ aiz naudas balvām – 7.vietā. GPS sekošana šeit.
Rīgas kausu 2.diena
Foto: Valters Siliņš

pirmdiena, 2013. gada 1. aprīlis

Season opening

Pēdējā sagatavošanās sezonai ir veikta ar divām kārtīgām treniņnometnēm. Marta vidū pabijām jaukā kompānijā Ventspilī, kur ocamp.lv bija sarūpējuši ļoti efektīvus tehnikas treniņus, gandrīz ideālos bezsniega apstākļos. Liels paldies Anatolijam un Mārtiņam par to.
Tālāk mani ceļi veda uz Zviedriju, kur biju 10dienu ilgā treniņnometnē ar diviem startiem zem IKHP vārda. Tā kā biju aizbraucis trenēties, tad nenotika nekāda treniņu pakārtošana sacensībām.
Pirmais mačs bija WRE Kvillebyns klassiska garajā distancē, kura notika 2016.gada WOCam līdzīgā apvidū. Kopumā sacensībās pozitīvas, jo sniega vispār nebija, vietām uz nogāzēm tikai ledus. Distances sākums nepadevās, jo grūti pēc tik ilga pārtraukuma pārorientēties uz 1:15000 karti ar 5m horizontāli. Vairākas kļūdas uztaisīju, meklējot KP pa zemu vai augstu uz nogāzes. Vēlāk izdevās ieskrieties un iztikt bez lielām kļūdām, vienīgi ceļu varianti nebija tie optimālākie. Rezultāti, winsplitiNevar nepieminēt Kalvja izcilo sniegumu un visu pazemošanu šajās sacensībās!
Turpinājumā treniņiem bagāts nedēļas sākums (orientēšanās, slēpošana, skriešana un baseins), tāpēc uz nākošo sacensību startu - 7mannas stafeti - nebiju svaigs kā gurķīts. 
Man tika uzticēts 1.etaps pa nakti 1.komandā (komandas numurs 5). Uzdevums bija noskriet stabilu skrējienu un atnākt pirmajā barā, nevis mēģināt uzvarēt 1.etapu. Tā arī skrēju un jau pēc pāris KP biju izvirzījies līderbariņā, kur skrējām 4džeki, no kuriem 2 ātri atplīsa un es paliku kopā ar OK Orions 1.komandu. Pārsvars pār sekotājiem bija sasniedzis jau 40'', kad uztaisījām kļūdu vienu KP pirms skatītāju punkta uz 1'15'' un nu nācās iedzīt. Iedzīt īsti neizdevās un netika izvēlēti arī labākie ceļa varianti, kā rezultātā nesanāca finišēt pirmajā grupiņā, bet gan 1'40'' aiz un astotajā pozīcijā. Kopumā stabils skrējiens, par kuru sūdzēties īsti nevar. Komanda nocīnījās zvērā un likās jau, ka uzvara ir rokā, kad Kalvis pēdējā etapā pie skatītāju KP parādījās priekšā O.Kratovam 41'', bet tomēr ukraiņu cerība beigās izrādījās spēcīgāks. Nevar noliegt, ka rezultāts ir ļoti labs, jo šogad startēja krietni vairāk spēcīgu klubu ar labiem sastāviem. Rezultāti.
Pēc zolīdās nometnes Zviedrijā ar startu Lieldienu Balvas sprintā sezonu atklāju arī Latvijā. Sajūtas ne tuvu optimālākās, jo uzkrājies gan nogurums no treniņiem, gan ceļošanas. Pēc ilgāka laika izdevās atbilstošs sprinta skrējiens, kur nedaudz laiku zaudēju beigu daļā, ko varētu izskaidrot ar šī brīžā attiecībām ar ātruma noturību. Kopumā kļūdās ~25'', kas liedza ieskriet labāko 3niekā un nācās samierināties ar 5.vietu ļoti pieklājīgā konkurencē. Uzvarētājām Artūram zaudēju 43''.
Ātrākie Lieldienu Balvā 2013
Nākāmie plāni saistīti ar Kurzemes pavasari, kur vieglu pastaigu nesola ne konkurence, ne ziemīgie laikapstākļi. Skumīgi ir tas, ka laika prognoze arī turpmākājai nedēļai nesola neko spīdošu. Nekas cits neatliek kā turpināt trenēties!